Užívat si letních prázdninových dnů dokážou i tělesně a mentálně postižené děti. Skupinka takových právě dnes opouští letní tábor Baggataway v Jedlové u Mariánských Lázních.
Pobyt zorganizoval už tradičně chebský Kiwanis klub. Na táboře ovšem nebyly jen handicapované děti, ale i ty zdravé. „Jde nám o integraci zdravých a postižených dětí,“ vysvětlil Karel Mašek z Kiwanis klubu. „Celý pobyt je zaměřen na to, aby se děti naučily žít zpátky v přírodě. Chtěli jsme navodit atmosféru vzájemného pochopení.“

To se pořadatelům daří už několik let. Důkazem toho je, že se ratolesti rády vracejí.
Například devatenáctiletá mentálně postižená Martinka už přijela poněkolikáté.
„Líbí se mi tu moc,“ řekla při tlučení mouky na vlastní indiánský chléb. „Už jsem jela i na koni a nebála jsem se,“ pochlubila se.
O bohatý program ostatně nebyla nouze. Táborníci se vydali na výlet do Mariánských Lázní na zpívající fontánu, do Chebu na minigolf, malovali hrnečky, vyráběli indiánské potřeby, vařili polévku, pekli buřty a dokonce je čekal i bobřík odvahy.

Jako doprovodný program měli možnost obyvatelé tábora zhlédnout ukázky výcviku psů a tance se psy, u ohně jim hrála živá kapela. Volný čas mezi nabitým táborovým programem využili mnozí na hřišti, kde největší atrakcí byla trampolína. Kdo by si myslel, že ji využívaly jen zdravé děti, byl by na omylu. Právě ty nechodící z ní měly největší radost.