Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O počasí se postaral indiánský šaman

Jedlová - Pobytový tábor chebského Kiwanisu

24.8.2008
SDÍLEJ:

Účastníci pobytového tábora v Jedlové u Staré VodyFoto: Foto: Jaroslava Buchnerová

Ve dnech 3. až 15. srpna 2008 se sjeli v rámci pobytové akce pořádané ( již pošesté) KIWANIS Klubem Friedrich Barbarossa Cheb malí i velcí indiáni. Nejprve do Jedlové a pak do německého Wunsiedlu.

Indiánský šaman se nám postaral o příznivé počasí a tak jsme mohli celou dobu pobytu prožít tak, jak bylo naplánováno. To znamená v duchu indiánského života. Orientovali jsme se v přírodě bez pomoci moderní techniky, stavěli jsme a spali v tee-pee, pekli vlastní chléb, seznamovali jsme se s historií a stylem života indiánů. Sami jsme si malovali keramické hrnečky, zdobili vlastní květináče, jezdili na koni, pobavili se při ukázce tanečků se psy, trošku se báli při zdolávání zkoušky odvahy i zatančili u táboráku a také prozkoumali okolí v rámci několika výletů.
Účastníky pobytové akce Tábor Baggataway jsou především hendikepované děti z rodin z Chebu a okolí (mozková obrna, hluchoněmota, mentální retardace, Downův syndrom …), zdravé děti, klienti z partnerské organizace FeD - OBA Marktredwitz a dobrovolníci ve funkcích vedoucích, zdravotník a především osobních asistentů postižených dětí.

Tým všech pracovníků, dobrovolníků, asistentů i dětí zde společně pracoval na podpoře myšlenky vzájemné sounáležitosti a solidarity. Zdraví lidé často nevědí, jak se k lidem postiženým, či jinak vnějškově odlišným chovat, tím že zde mohou trávit čas společně, přicházejí do bezprostředního kontaktu, který je nenásilný a tam se pak bariéry boří a láme vše. Tak dochází k naplnění našeho předsevzetí - pomoc v oboustranné integraci těžce zdravotně postižených dětí a dětí zdravých.

Z vlastní zkušenosti vím, že dětem, ke kterým osud nebyl na začátku jejich životů příliš štědrý a vzal jim na pohybových schopnostech, toho jim mírou vrchovatou dal v citech a prožívání. Mají takovou jiskru v oku, že bych vám ji přála všem vidět. Je to povzbudivé a hřejivé.
Za mimořádnou vstřícnost, ochotu a pomoc při realizaci tohoto projektu děkujeme Česko-německému fondu budoucnosti, Městu Cheb, obci Dolní Žandov, Chráněným dílnám Joker o.s., Vojenskému a špitálnímu řádu sv. Lazara Jeruzalemského - Bohemia, Lagarde spedition spol.s r.o., České finanční a pojišťovací službě s.r.o. Sokolov, Lékárně Evropská, Bohemia Lignum s.r.o., Marienbad Waters a.s. , OK Orthos s.r.o., České agrární společnosti s r.o. Lipová, Elektro euronu s.r.o., chebskému kynologickému oddílu, minigolfu Cheb - paní Nečekalové, muzikantům kapely Barbecue, panu řidiči červeného autobusu, který nám zapůjčila obec Dolní Žandov, a majitelům a personálu rekreačního areálu U mlýna v Jedlové.


Jaroslava Buchnerová, Kiwanis klub Cheb

Místo události:
24.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Městská policie.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení