VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budoucnost chebské městské knihovny zůstává nejistá

Cheb - Stěhování do Františkánu se nekoná. Přistaví se tedy k budově nová část?

13.8.2008
SDÍLEJ:

Rekonstrukční práce v chebské knihovněFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Čtenáři chebské městské knihovny si jistě všimli změn, které zde po celozávodní dovolené jsou. Budova je uvnitř vymalovaná.
I přes to, že se služby a prostředí neustále zlepšují, jeden problém ale pořád není vyřešený. „Potíže s místem pro různé akce neustále máme,“ uvedla zástupkyně ředitelky knihovny Marie Mudrová.

Původně se uvažovalo o několika variantách. Pro mnoho občanů byla nejpřijatelnější ta, že se knihovna přesune do bývalé pošty na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Budova, která ale nikdy městu Cheb nepatřila, je i nyní v majetku soukromé osoby. Město si takovou investici, jako je odkoupení domu, nemůže dovolit. Proto se začalo uvažovat o domě, který stojí poblíž. Původně budova lékárny patřila Karlovarskému kraji, který ji již prodal.
Ve hře tedy zůstaly dvě možnosti. Přístavba k současné knihovně či přestěhování do Františkánu. I to má své komplikace.

„Zatím platí usnesení městských zastupitelů z března letošního roku, podle kterého by se měla knihovna stěhovat do sousedního areálu Františkán,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Ukázalo se však - s ohledem na závazky ke Státnímu archivu, pobočce Cheb - že by ani tento přesun kapacitní potíže knihovny nevyřešil.“

Připravuje se tedy přehodnocení zmíněného usnesení. „Pro stávající budovu knihovny by to pak v první fázi zřejmě znamenalo zajištění nejnutnějších stavebních úprav včetně výměny atypických oken a souběžnou přípravu projektu dalšího rozšíření objektu,“ vysvětlovala mluvčí.
I tato eventualita by nebyla úplně bez problémů. Výměna oken by kvůli jejich atypičnosti s sebou nesla velké finanční náklady.
„O všech těchto úvahách se ale ještě bude jednat v zastupitelstvu, odkud ovšem může zaznít i rozhodnutí jiné,“ dodala Kuželová.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
13.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení