Dětský smích se rozléhal areálem bývalé krajinné výstavy v Chebu. Již první den česko-německé křesťanské akce s názvem Život je víc přilákal stovky lidí.
„Byli jsme na procházce a viděli jsme, že se zde něco děje,“ pověděla Hana Fitzová z Chebu. „A tak jsme se přišli se synem podívat.“
Akci, kterou zastřešilo chebské sdružení Vinice, organizátoři směřovali z větší části na lidi z nevěřícího prostředí. „Chtěli bychom lidem přiblížit, co křesťanství obnáší – prezentovat křesťanské hodnoty,“ uvedla jedna z organizátorek, Marcela Chovancová. V tomto rozsahu se akce v Chebu koná poprvé. „Dětská část má podobný ráz jako Hod beránka, kterého jsme pořádali už pětkrát. Věřící z různých křesťanských církví z Chebu tedy dostali nápad uspořádat akci ve větším měřítku. Museli jsme ji ale přizpůsobit faktu, že je akce osmidenní, takže program by měl být každý den jiný.“ Náplň dětské části se odvíjí od knížky Ursuly Marcové Tomova dobrodružství. Jak kniha s křesťanstvím souvisí? „Je to obrovské podobenství,“ vysvětlovala Chovancová. „Děj knihy by se dal vyložit jako čas před a potom, když se člověk stane křesťanem.“

Na každý den organizátoři připravili scénku, na kterou navazuje další program. V rámci něj si ratolesti mohou vyzkoušet třeba malování na kameny, vyrobit si hodiny z přírodních materiálů nebo třeba hudební nástroje.
Život je víc ale není akce zaměřená jen na ty nejmenší. Třeba ve školách jsou připravené tři druhy přednášek, a to o drogách, o vztazích a sexualitě a poslední nese název Darwinův omyl.

Pokud si někteří představují, že akci připravují horlivci, kteří příchozím vnucují svou víru, pletou se. „Víru zde prezentujeme jen dětem, které tady mají rodiče. Proto také neděláme přednášky ve školách pro malé děti,“ dodala Marcela Chovancová.
Akce trvá do 20. září. Program na krajince pro děti začíná denně od 15 hodin loutkovým divadlem Papuláci. Pro mládež se ve všední dny dopoledne uskuteční přednášky na školách. Na pátek a v sobotu je od 17 hodin naplánovaný třeba také workshop žonglování. Pro všechny nejen z řad dospělých jsou připraveny přednášky, prezentace, art-dílny nebo koncerty. Každý den v 18.30 hodin se uskuteční přednášky Kornelia Novaka.