Nejen pacienti, ale také jejich příbuzní jsou nadšení z nového provozovatele chebské léčebny dlouhodobě nemocných.
„Líbí se mi tady,“ uvedla šestaosmdesátiletá Libuše Chodová. „I když je pravda, že nejraději bych byla doma,“ dodala čilá paní.
„Snažíme se vyjít vstříc také příbuzným,“ uvedla jednatelka Amica centra Jana Křížová. „Chápeme, že musejí pracovat, a tak nejsou vázaní návštěvní dobou.“

Toho pravidelně využívá například Václav Jakl. Ten tráví se svou manželkou Stefanií přibližně deset hodin denně. „Moc mi vyhovuje, že zde s ní mohu také být,“ řekl. „Nelze to porovnat s tou situací, která zde byla dřív, před 1. červencem. A to po všech stránkách. Zde je teď hezké domácí prostředí.“
V léčebně jsou pacienti s různými problémy.
„Potíže se týkají třeba komplikací stárnutí, jsou zde také onkologičtí pacienti,“ uvedla Křížová. Lidé zde zůstávají od tří měsíců, v některých případech i několik let.

„V současné době jsou pacienti ve třech odděleních, při tom se poslední čtvrté dodělává. Podařilo se nám získat pacienty z celého Karlovarska. Dokonce také jednu paní z Prahy,“ uvedla jednatelka. „Rozhodně nemáme v plánu zařízení orientovat na německou klientelu. Dělali jsme pro občany města Chebu a okolí,“ vysvětlila.

Nové zařízení vyhovuje také personálu. Při mytí pacientů pomáhají nová speciální mycí lehátka. „Pomáhají mám celkově, ale především u obézních lidí,“ uvedla jedna ze sester Marie Altmanová. „Někteří pacienti se do původních křesel nevešli, takže byla hygiena problém. Teď už ale není takový problém to zvládnout,“ dodala zdravotní sestřička.