Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městští policisté rozdělili Cheb na jednotlivé okrsky

Cheb - Mnozí obyvatelé města ani netušili, že mají takzvaně své strážníky

14.7.2008
SDÍLEJ:

JEDNO Z VOZIDEL chebských strážníků získá omyvatelný interiér. Městská policie v něm bude transportovat opilce na záchytku. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Ve snaze více spolupracovat s občany města, si rozdělili chebští městští policisté Cheb na jedenáct okrsků. Ty zveřejnili v Radničních listech a na internetových stránkách města, přesto o tom někteří obyvatelé Chebu nemají ani tušení.
„O něčem takovém vůbec nevím,“ poznamenala 37letá Zdena z Chebu, která bydlí poblíž Chebského hradu. „Já jen vím, že tu občas zahlédnu strážníky ve služebním autě, ale jestli jsou to ti, kteří dohlížejí na tento okrsek, to vůbec netuším,“ smála se.
„Podle mě je to dobrá věc,“ podotkl Cheban Jiří Sova. „Alespoň se policisté dobře seznámí s problémovými místy ve svěřeném okrsku, ale nemohou být ve službě 24 hodin denně, takže je stejně občanům málo platné, zda znají nebo neznají jména svých strážníků,“ řekl.

A jak vlastně okrsky vypadají?

Sídliště Skalka je okrsek ohraničený ulicemi Břehnická, 17. listopadu plus Pelhřimov. Na starost ho mají Michal Navrátil a Petr Draský.

Sídliště Spáleniště je okrsek ohraničený ulicemi 17. listopadu, Evropská, Mánesova, Osvobození, v něm se o svěřený rajón starají Petr Sokol a Alexandra Mikulcová.

Hradčany a část středu města, ohraničený ulicemi Mánesova, Osvobození, Evropská, Svobody, Riegerova, Dyleňská a Háje, patří Tomáši Křížovi a Ludvíku Šusterovi.

Nádraží a Švédský vrch (ulice Svobody, Riegerova, Dyleňská, Evropská, Pražská a Švédský vrch, Dolní Dvory, Horní Dvory, Chvoječná a Loužek) obstarávají Pavel Jaroš a František Laxa.

Sídliště Zlatý vrch (ulice Pražská, Ašská, Střížov, Jindřichov a Tršnice) mají v dohledu Václav Kročák a Jan Sittauer.

Starý Zlatý vrch (takzvaný Plicák), který je ohraničený ulicemi Ašská, řekou Ohře, sportovním areálem, Poohřím, Cetnovem a Horní Břízou spravuje Vlastimil Řehák a Alfred Hoyer.

Staré město v okolí hradu (okrsek ohraničený ulicemi Břehnická, Evropská, 26. dubna, Dlouhá, Růžový kopeček, Hradební) je rajónem Pavla Němce a Vladimíra Masopusta.

Centrum 1, ohraničené ulicemi 26. dubna, Dlouhá, Růžový kopeček, Hradební, řekou Ohře, třídou Svobody a levou stranou náměstí Krále Jiřího, Kamennou ulicí a opět řekou Ohře, obcházejí Oldřich Orság a Stanislava Sulovská.

Centrum 2 (okrsek ohraničený ulicí Svobody, náměstím Krále Jiřího - mimo levé strany, ulicemi Kamenná, Evropská, Ašská - k řece Ohři) mají ve své péči Martin Vojta a Stanislav Makovička.

Okrsek Jih znamená Svatý Kříž, Slapany, Starý Hrozňatov a Podhrad a ten mají na starost Helena Horáčková a Pavel Hrivňák.

Nakonec Centrum 3, což je náměstí Krále Jiřího, ulice Svobody a nádraží, si hlídají strážníci Pavel Cheníček a Jan Nekuda.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
14.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení