VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stezka Panský vrch by měla přilákat do Drmoulu turisty

Drmoul - Ve vojenských prostorech je přechodně vyhlášená chráněná oblast na dobu sedmi let

5.12.2008
SDÍLEJ:

Nový altánek u DrmouluFoto: Foto: OÚ Drmoul

Turisty by měla do Drmoulu přivést nová naučná stezka. Její první část je již hotová. Konec druhé je naplánovaný na rok 2010.

„Snažíme se vybudovat naučnou stezku,“ sdělila starostka obce Drmoul Vladislava Chalupková. „Díky ministerstvu pro místní rozvoj jsme letos získali dotaci na využití bývalých vojenských prostorů.“ Celá trasa vede po cestě, kterou si tam kdysi zbudovali vojáci, takže ji lze absolvovat pěšky nebo na horském kole. „V současné době máme dokončenou instalaci čtyř kusů informačních tabulí,“ vysvětlovala starostka. První etapa naučné stezky s názvem Panský vrch je hotová. „Je tam už postavený i altánek pro turisty a cyklisty.“ Informační tabule přibližují místní historii. „Turisté se více dozví o zaniklých osadách,“ řekla Chalupková.

Činnost těžkých vojenských vozidel zde byla ku prospěchu. „Ve vyježděných tůňkách zde teď žijí obojživelníci. Ve spolupráci s odborem životního prostředí v Mariánských Lázních byla při stezce přechodně vyhlášená chráněná oblast, a to na dobu sedmi let.“ Obec financovala zatím jen první část. Informační tabule a altán stály 300 tisíc korun. Ministerstvo přispělo částkou 225 tisíc korun

První díl stezky zakončí rozhledna, která je od poloviny minulého měsíce otevřená. Dál bude cesta pokračovat na židovský hřbitov a ke kyselce. „Pozemek, na kterém se nachází, převedl ale pozemkový fond na soukromého majitele,“ vysvětlovala starostka. „Bylo to tam udržované, jenže vandalové spolu s časem se na místě podepsali. Jsme proto v jednání s majitelem, aby se prostranství vrátilo do udržovaného stavu a stalo se navštěvovaným místem.“

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
5.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení