Fotbalový klub v Křižovatce vznikl v roce 1995 pod názvem SK ZD Křižovatka a od roku 1996 se oficiálně zapojil do fotbalových soutěží pořádaných Okresním fotbalovým svazem (OFS) Cheb.

„V současnosti je svým příznivcům a i některým soupeřům také znám pod přezdívkou Juvena, která vznikla záhy po objevení se klubu na okresní fotbalové scéně a velice rychle se mezi svými příznivci ujala,“ uvedl prezident klubu Jiří Zuber.

Klub má 40 členů. Většina z nich je ještě v dalších zájmových spolcích v obci. Každý ze spolků má na starost ještě další povinnosti v obci.
„Tělovýchova se stará o nově zrekonstruovanou tělocvičnu a dětské hřiště, hasiči o hasičskou zbrojnici a místní hřbitov a fotbalisté o fotbalové hřiště a veřejné osvětlení,“ uvedl starosta Jan Strachota.

„Zpočátku tvořili klubovou a hráčskou základnu výhradně místní rodáci, ale jak léta plynula, do klubu se časem hlásili i zkušení harcovníci z okolí (Luby, Plesná, Skalná), kteří pomáhali zvednout úroveň křižovatské kopané,“ poznamenal Zuber.

„To se projevilo v roce 2002, kdy mužstvo vedené trenérem Rudou Frankem a kapitánem Slávou Novákem vyhrálo okresní soutěž a po sedmi letech strávených v nejnižší fotbalové třídě postoupilo do okresního přeboru, kde je od této doby stálým účastníkem,“ pochlubil se prezident klubu.
„Naší snahou je udržet v obci fotbalový tým, aby mohli místní občané nadále sledovat napínavé souboje s ostatními týmy z okresu a těšit se na zápasy s Plesnou, Luby, Novým Kostelem či Skalnou. Mužstvo průběžně doplňujeme o další hráče tak, aby bylo stále schopné konkurovat nejlepším týmům okresu. Většinou jde však o starší zkušené fotbalisty, snaha doplnit tým o mladší borce většinou naráží na finanční možnosti našeho malého klubu. Sestavit mládežnický tým a vychovat si tak vlastní odchovance není v našich silách, vzhledem k velikosti obce,“ poznamenal Zuber.

Fotbalová utkání hraje ,Juvena na travnatém hřišti vybudovaném místním zemědělským družstvem a obcí v bývalé pískovně, náhradou za bývalé hřiště.
„Na údržbě hřiště a přilehlých kabin úspěšně spolupracujeme s obcí a Zemědělským družstvem a snažíme se tak společně vytvořit co nejlepší podmínky pro provozování sportu v naší obci. Hřiště slouží také k organizování různých akcí jako jsou fotbalové turnaje, hasičské soutěže či pořádání dětského dne. V rámci možností se naši členové zapojují do činnosti v obci a tak jako obec pomáhá klubu, snažíme se i my pomoci obci, abychom mohli být všichni spokojeni a Křižovatka tak byla místem, kde lidem není lhostejné jak se zde žije,“ vyjádřil se prezident fotbalového klubu. Zároveň zavzpomínal na vydařené akce O nejstarší brusli a O nejstarší hokejku. „Tento sportovní mýtink pořádaný na obecním rybníčku Za Glázerem přilákal řadu občanů, kteří si přišli buď zasportovat a nebo jen popovídat při čaji či svařáku, zhlédnout bruslařské kvality zúčastněných a rozloučit se tak se starým rokem 2008. akce tak znovu splnila svůj cíl a občané, kteří přišli, odcházeli domů dobře naladěni na nadcházející silvestrovský večer,“ doplnil Zuber.