Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětské léčebně ubývají malí klienti

Lázně Kynžvart - Mnoho rodičů nemá tisíce korun na úhradu regulačních poplatků za pobyt v lázních

7.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Dětské lázeňství prožívá velice těžké období. Dětská lázeňská léčebna Lázně Kynžvart zaznamenala v loňském roce o třicet procent pacientů méně, než v roce 2007.

„Znamená to, že se tedy tisíce chronicky a těžce nemocných dětí neléčily, nebo se léčily způsobem pro rodiny sice levnějším, pro organismus dítěte však drastičtějším,“ konstatovala ředitelka léčebny Hana Hrušková.

A kde je podle ředitelky důvod? „Regulační poplatky. Za každý den zaplatí dítě, případně i jeho doprovod 60 korun. Při komplexní lázeňské léčbě to představuje přibližně tři tisíce korun, které se neodečítají z nastaveného limitu. Podle hlasů z Ministerstva zdravotnictví však nejsou údajně u nás tak chudé rodiny, které by si to nemohly dovolit, nevyužívají to jen ti, kteří to nepotřebují. Je to skutečně tak ?“ ptá se ředitelka.
Navíc se podle ní řada rodičů obává, že při dlouhodobém léčebném pobytu děti příliš zameškají ve škole.

„Přitom si ale rodiče neuvědomují, že je neléčené dítě velice často nemocné a ve škole chybí. A výuka v lázních probíhá souběžně s léčbou, dětem se věnují speciální pedagogové a podle reakcí vysílajících škol i rodičů nemají děti problém po návratu navázat na učební plán školy,“ konstatovala Hrušková.

„Dalším důvodem je malá informovanost praktických dětských lékařů o způsobu lázeňské léčby a z toho pramenící nechuť přesvědčovat rodiče o vhodnosti lázeňské léčby a také expanze farmaceutických firem a jejich chemických preparátů.“
Na vině je však také nedostatek informací u odborné i laické veřejnosti o výsledcích léčby.

„Dětská lázeňská léčebna Lázně Kynžvart již řadu let sleduje úspěšnost léčby pomocí dotazníků, které vracejí rodiče v určitých intervalech po absolvování léčby. Výsledkem je zlepšení kvality života u 75 procent léčených dětí,“ vyzdvihla ředitelka.
O úspěších léčby v Lázních Kynžvartu hovoří i výsledky čtyřleté studie u vzorku 99 dětí. Po opakovaném absolvování lázeňské léčby zjistili pracovníci léčebny u dětí pokles spotřeby antibiotik v průměru o 53 procent.

V lázních Kynžvartu se léčí děti ve věku od dvou do patnácti let s onemocněním dýchacích orgánů (nejčastěji astmatem) a nemocemi kožními (ekzémem, lupénkou, ichtyózou). S onemocněním ledvin a cest močových se tu léčí i dorostenci.
„Rádi bychom umožnili široké veřejnosti seznámit se blíže s prostředím Dětské lázeňské léčebny Lázně Kynžvart a se způsoby komplexní lázeňské léčby dětí,“ zakončila Hrušková a pozvala všechny zájemce na Den otevřených dveří v sobotu 28. února 2009 a na Svěcení pramenů a oslavu Dětského dne v sobotu 6. června 2009.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
7.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení