VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevření hranic si chválí také podnikatelé

Luby - Ohlédnutí za nejdůležitějšími událostmi v Lubech na Chebsku

22.12.2008
SDÍLEJ:

Starosta Lubů u Chebu Karel KubešFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Další část lubského seriálu U vás na návštěvě se zaměří na nejdůležitější události Lubů. Deník přináší informace, co se ve městě během posledních sedm měsíců uskutečnilo.

Hasiči dostali nové auto
Místní dobrovolní hasiči v červnu dokončili přestavbu hasičské zbrojnice, rekonstrukci garáží, zhotovili novou střechu, zabudovali nová rolovací vrata a okna. „Tuto rekonstrukci celou financovalo město částkou cca 1,4 milionů korun,“ uvedl starosta Lubů Karel Kubeš. Také dostali nové vozidlo.
Červen byl bohatý na kulturní zážitky. Uskutečnil se třeba koncert základní umělecké školy Luby a poslední zvonění vyřazovaných žáků místní školy.

Občané žili přechodem
V srpnu se lidé konečně dočkali zrekonstruované silnice na hraniční přechod Luby - Wernitzgrün. „Tato rekonstrukce probíhala v režii Karlovarského kraje po vzájemné dohodě s městem Luby,“ vysvětlil starosta. Hraniční přechod byl slavnostně otevřený v rámci 14. Hraničních slavností. „Otevření přechodu velice kladně hodnotili naši místní podnikatelé a převážná část občanů,“ popisoval Karel Kubeš. „Jak jsem informován od místních podnikatelů, otevření hranic přineslo oživení veškerých služeb v městě. Zvýšil se i turistický ruch a zájem o místní památky, kostel svatého Ondřeje a kapli Panny Marie na místním hřbitově.“
Hraniční slavnosti, které se tradičně konají v prostoru hraničního přechodu, také letos byly bohaté na kulturní program. Byla zde i rekordní účast občanů obou měst – českých Lubů a německého Erlbachu. Přišli také hosté z celého Karlovarského a Saského kraje. Návštěvníků se na hranicích sešlo dohromady 1 500.
Zastupitelé města se usnesli vydat obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na vymezených veřejných prostranstvích.

Lubský podzim potěšil
Město v září spolu s kulturním střediskem uskutečnilo již XX. Lubský podzim na Autoparku. Zde se konaly jarmareční akce, středověké atrakce a v neposlední řadě pro naše nejmenší občánky zde byly i lunaparky.

Rekonstrukce ulice se oddálí
„Dozvěděli jsme se, že v říjnu naše žádost o dotaci na rekonstrukci silnice Revoluční ulice, okolo pošty, byla v prvním kole neúspěšná,“ konstatoval starosta. „V současné době tuto žádost přepracováváme, abychom ji mohli předložit ve druhé výzvě.“
Pokud ani zde neuspějí, chce město financovat obnovu ze svých prostředků.

Město vyhlásilo nejlepšího sportovce
V listopadu se v Lubech také po dlouhé době vyřešil problém toulavých, opuštěných koček.
Město má konečně nové značky, ty byly v mnoha případech již staré a rezavé. Jejich výměnou se rovněž zlepšil vzhled místních komunikací, které by také v mnoha případech potřebovaly nový povrch. „Toto částečně budeme řešit v případě, že bude schválena dotace na druhou etapu kanalizace,“ řekl starosta.
Také v Lubech vyhlásili Nejlepšího sportovce a hlavičku roku. Po zakončení této slavnostní části se pro k pobavení konal Ples sportovců. Celá tato akce byla ze strany občanů dobře hodnocena.

Autor: Václava Simeonová

22.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení