Historickými lákadly pro turisty Nebanice sice neoplývají, ale návštěvníci si do obce cestu přesto najdou. Většinou se jedná o hosty z nedalekého zámku Mostov, v létě o vodáky a v době konání akcí na místním závodišti o milovníky koní. Příliv turistů do Nebanic by měla přinést také nová páteřní cyklostezka Karlovarského kraje, která bude obcí procházet.
Ze svých prostředků ji už buduje Karlovarský kraj.

„Cyklostezka není špatná věc, ale s její existencí je spojeno několik otázek,“ poznamenala starostka Nebanic Jana Balko.
Cyklostezku postaví Karlovarský kraj. Dalších pět let se o ni bude patrně starat. Ale dál? „Vůbec nevíme, kdo bude platit její údržbu. Obec? Kraj? Pro nás by tyto nutné peníze byly velký problém,“ dodala starostka.

Podobná nejistota trápí obec i při provozování veřejného internetu v místní knihovně.
„Internet platí ministerstvo kultury. Nevíme ale, jestli ho bude hradit pořád,“ povzdechla si starostka.
Internet v knihovně nejvíc využívá nebanická mládež. Informace z internetu, které by mohla využít ve škole, ji ale příliš nezajímají. Mnohem větší přednost dávají děti nejrůznějším hrám. Současná generace dětí podle starostky málo čte.

„Internet v knihovně by měly děti více používat pro informace a vzdělávání. Takový je podle mne jeho smysl,“ uvedla starostka.