VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola a školka v obci jen kvetou

NOVÝ KOSTEL - Také rodiče spolupracují – pomáhají při výzdobě školy či zajišťování výtvarného materiálu

6.11.2008
SDÍLEJ:

DĚTI SE V MATEŘSKÉ škole v Novém Kostele rozhodně nenudí. Foto: Foto: Archív mateřské školky v Novém Kostele

Také v Novém Kostele řeší, jak v obci udržet mladé rodiny. Jednou z možností, že udržují v obci chod školy a školky.

„Mateřská škola v Novém Kostele je jednotřídní,“ vysvětlila ředitelka školky Libuše Návarová. „Přijímáme děti věku od dvou do šesti let. V letošním školním roce máme zapsáno 25 dětí, z toho 17 děvčat a osm chlapců.“ Do novokostelecké školy dojíždí také osm ratolestí z Křižovatky. „Máme svůj Školní vzdělávací program, který má název Usměj se a pojď si hrát, všechno kolem poznávat.“ Prostředí školky je příjemné, vyzdobené výrobky dětí. Hračky a pomůcky, výtvarný materiál jsou dostupné dětem, a je ho dostatek. „Naše školka je rodinného typu, děti mají důvěru v zaměstnance školy, což je pro práci s dětmi velmi důležité. Pedagog ví o dítěti všechno. Na velkých školách to není v silách učitelů, když mají 30 dětí ve třídě. My si zde můžeme dovolit díky menšímu počtu školáků individuálnější péči,“ popisovala ředitelka.

Mateřská škola spolupracuje s mateřskou školou v Lubech - děti se vždy v červnu navštěvují a pořádají společné sportovní soutěže. Dále školka spolupracuje se základní školou v Novém Kostele. Školy pořádají společné akce, společné vyučovací hodiny, vystoupení na besídkách pro důchodce, vítání občánků, a spoustu dalších zajímavých akcí.

„Letos jsme otevřeli třídu v základní škole, ve které jsou i tělesně postižení,“ řekl starosta Nového Kostela Oto Teuber. „Spolupráce dětí je dobrá. Už se projevuje cítění k bližnímu. Snaží se spolu sžít, pomáhat si, a spolupráce mezi zdravými a postiženými dětmi je stále na lepší a lepší úrovni.“
Také rodiče hodně spolupracují se školou, pomáhají při výzdobě školy, zajišťování výtvarného materiálu.

„Naše školka spolupracuje s logopedickou asistentkou, dále je na škole kroužek anglického jazyka,“ uvedla Návarová. Výborná je i kooperace s obecním úřadem. „V loňském roce se podařilo realizovat výměnu oken za okna plastová, kdy jsme polovinu nákladů hradili z dotace krajského úřadu Karlovarského kraje. Zkrášlila se také fasáda mateřské školy. Rozpočet je odpovídající, a v případě potřeby je navýšen,“ vysvětlovala ředitelka mateřské školy. „V roce 2009 máme v plánu vybavit třídu novými stolky a židlemi, skříňkami na hračky,“ přiblížila plány. „Dík jistě patří obecnímu úřadu v Křižovatce, který nám v loňském roce poskytl částku 10 tisíc korun na zakoupení nových lehátek. A samozřejmě bychom se neobešli bez vstřícnosti obecního úřadu v Novém Kostele při stanovení rozpočtu.“

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
6.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení