VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový Kostel je už dva roky bohatší o znak a prapor obce

NOVÝ KOSTEL - Část znaku se skládá z erbu rodu Mulců, kterému patřil Valdovský zámeček

5.11.2008
SDÍLEJ:

Starosta Nového Kostela na Chebsku Oto Teuber ukazuje obecní znakFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Znak a prapor – symboly, které by žádné obci neměly chybět. Také zastupitelé Nového Kostela se rozhodli, že ani jejich obec nebude výjimkou.

„Část našeho znaku se skládá z erbu rodu Mulců, kterému patřil Valdovský zámeček,“ vysvětlil starosta Nového Kostela Oto Teuber.
Znak a prapor má Nový Kostel teprve od roku 2006. Parlament České republiky je schválil 17. února 2006. „Slavnostní dekret na znak a prapor jsem převzal 16. března z rukou předsedy poslanecké sněmovny parlamentu Lubomíra Zaorálka,“ vysvětlil starosta.

Dalším významným dnem pro místní obyvatele byla sobota 2. září 2006. Ve vyzdobeném místním kostele Povýšení svatého Kříže se uskutečnilo slavnostní žehnání nového znaku a praporu. Znak obce nesl Josef Prais, zasloužilý učitel na novokostelské základní škole. Prapor měl na starosti Václav Hruška, místostarosta obce. Heraldický kříž, kostel, ze kterého šlehají plameny, dračí hlavy, housle a dubové ratolesti - vše upomíná na historii obce. Z erbu významných majitelů zdejšího katastru - pánů Mulců z Valdova jsou převzaty barvy modrá, červená, stříbrná a zlatá. Vyvrcholením slavnosti bylo žehnání praporu a znaku, které provedl skalenský farář Piotr Libner spolu s projevem a slovem lidské přímluvy.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
5.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení