„Myslím, že jsme zavedli v obci některé hezké tradiční akce,“ reagoval starosta Pomezí nad Ohří Ladislav Dolhý na otázku o kultuře.

I když je Pomezí menší obcí, snaží se zde na kulturu nezapomínat. „V obci žádný spolek nemáme, musí se tedy o akce starat úřad,“ vysvětlil starosta. Pravidelně v Pomezí kupříkladu pořádají fotbalový turnaj. „Na posledním ročníku se naše družstvo umístilo na prvním místě,“ vyzdvihl starosta úspěch. Stejně tak vybojovalo Pomezí první místo také ve společenských přeshraničních hrách. „Soutěží v nich obce z příhraničí, a to jak z české tak německé strany,“ popisoval Ladislav Dolhý. „Jde třeba o přemisťování různých předmětů na čas. Možná bychom soutěž mohli přirovnat ke Hrám bez hranic.“ Letos by se také tato akce měla konat přímo v Pomezí nad Ohří.

Oblíbenou akcí je také šachový turnaj, na který jezdí hráči z celého regionu. Hry se v Pomezí zúčastňují neregistrovaní hráči, tedy neprofesionálové. „Místní muži se scházeli v restauraci a hráli šachy pro radost,“ popisovala jedna z pořadatelek, Zlatka Pěnčíková, začátky tradice. „Bylo škoda nechat je hrát jen tak. Rozhodlo se tedy, že se uspořádá turnaj, a ti nejlepší se odmění.“

Starosta podotkl, že nezapomínají ani na děti, a tak ani jejich den se v obci nepřechází bez povšimnutí. „Pravidelně se také setkáváme s důchodci,“ řekl starosta. „Řeknu jim, co je v obci nového. A oni mi povědí, co se jim nelíbí či líbí. Také sledujeme životní jubilea nebo také vítáme občánky,“ dodal.
Místní ženy využívají pravidelné možnosti cvičit na úřadě jógu.

1.pololetí 2009 kulturní a sportovní akce

4.dubna 14,00 Velikonoční koncert chebského sboru

v kostele sv. Jakuba Většího v Pomezí n/O

30.dubna 19,00 lampiónový průvod dětí z Hraničně do

Pomezí n/O. k pergole, stavění májky

30.května 10,00 turnaj v kopané nebo nohejbalu, kácení

májky

6.června 7,00 zájezd pro rodiče s dětmi do ZOO Ústí n/L

přihlášky p. Pěnčíková Z. tel. 605 375 003

upoutávka: v červenci na svátek sv. Jakuba bude obec pořádat slavnosti k tomuto svátku, v rámci festivalu MITTE EUROPA bude 23.7.09 koncert na cembalo a violu dá gamba v kostele