Ač je Třebeň rozlohou nevelká, lidé se zde příliš často nesetkávají. Užívají si svého klidu a společné akce, které pro ně připravuje místní radnice, hasičský a myslivecký spolek a podnikatelé, moc nenavštěvují.

„Obec se snaží tvořit kulturní akce, ale moc lidí se jich neúčastní,“ poznamenal místní obyvatel Jan Doubrava. „Asi je to trošku způsobené nezájmem občanů,“ konstatoval.

Na akce využívá radnice vlastní kulturní sál.
„Pravidelně se tady koná myslivecká zábava – Poslední leč, v únoru tradiční Obecní ples, pořádáme maškarní zábavy pro děti i dospělé a začali jsme se Silvestrem pro mladé,“ vyjmenoval starosta Třebeně Antonín Kalina.

Například letošní Obecní ples se bude konat už v sobotu 7. února od 19 hodin v místním kulturním sále. Navštěvují jej lidé i z okolních obcí a měst.
Nejznámější zábavnou akcí je bezesporu Westernový den konaný v září. Minulý rok se uskutečnil jeho druhý ročník. Na ten se sjíždějí lidé z celého okolí. Kromě toho, že se dobře pobaví, rádi si prohlédnou i historické centrum obce. Z větší části ji tvoří staré budovy, i když okolo už také zde rostou nové rodinné domky.

Například tradice Masopustu ale v Třebeni neexistuje. „Vím, že v sousední Skalné se Masopust pořádá pravidelně, ale u nás tomu tak není,“ poznamenal starosta.