I přes varování policistů, že se budou konat častější dopravní kontroly, nezačali být řidiči na Chebsku opatrnější.
Dokladem toho jsou vážné dopravní nehody, ke kterým došlo v posledních prázdninových dnech a začátkem školního roku.
V noci na 2. září vyjížděli mariánskolázeňští hasiči k nehodě osobního auta Nissan Almera. Ta se stala po druhé hodině ranní v Plzeňské ulici v Mariánských Lázních Úšovicích. „Tři lidé byli při této události vážně poraněni a proto jsme na místo přivolali vrtulník,“ poznamenal mluvčí hasičů František Petr. „Hasiči asistovali při jeho přistávání, nakládání zraněných a nakonec uklidili vozovku.“
Mnohem tragičtěji dopadla nehoda aut Volvo V70 a Audi A4. Okolnosti této nehody se policistům dosud nepodařilo prošetřit. Řidič automobilu Volvo, který na místě zemřel a hasiči jej museli vystříhat ze zdemolovaného vozu, prý předjížděl cyklistu.
Při svém manévru se ve směru jízdy od Velké Hleďsebi na Drmoul střetl s protijedoucí Audinou.
Policisté už zveřejnili výzvu, aby se přihlásili případní svědci a rovněž cyklista, který měl být předjížděn.
„Dosud se nikdo neozval,“ konstatoval policejní mluvčí Ladislav Böhm.
První zářijový den byl proto ve znamení policejních kontrol, které by měly pokračovat i nadále. Podle policejního prezídia se regionální akce osvědčily mnohem lépe, než celostátní.
Jak sdělil chebský mluvčí, hned první školní den rozdali policisté osmnáct pokut.
Ve většině případů to byly sankce za porušení dopravních předpisů, špatný technický stav vozidla a nepřipoutání.
Smutnou připomínkou je také velmi vážná nehoda u Nejdku na Karlovarsku. Auto, ve kterém cestovalo sedm lidí, a to tři dospělí a čtyři děti ve věku od deseti do sedmnácti let.
Řidič pravděpodobně nezvládl řízení a na rovném úseku vyjel s vozidlem mimo vozovku. Při návratu zpět na silnici se auto dostalo do smyku a následně vjelo do protisměru, kde narazilo bokem do stromu. Na místě zahynuli tři lidé.
„Je to hrozné, dá se pochopit únava za volantem, ale rozhodně ne frajeřina, kterou předvádějí někteří šoféři,“ okomentoval události Cheban Zdeněk Černý.