„V prvé řadě bych chtěl zdůraznit, že se chebská nemocnice rušit nebude,“ tak zahájil svou řeč chebský starosta Jan Svoboda, když předával nemocnici pro chirurgické a interní oddělení tohoto chebského zařízení vybavení pokojů za 3 miliony korun. Zdůraznění bylo na místě. „Už zrušili neurologii – jedno z nejdůležitějších oddělení,“ uvedl jeden z pacientů.

A protože také nemocnice slaví 100 let, mohli se lidé seznámit s její historií. Přednášku připravil lékař Václav Hovorka. Na konci dodal: „Ačkoliv jsem nechtěl kritizovat, stejně musím zdůraznit jeden z posledních kroků – zrušení neurologie.“

Lidé se bojí založení jedné centrální nemocnice. Takový krok popřel Jan Svoboda, i zástupce hejtmana Jan Zborník. „V této chvíli ani v nejbližší řadě let nelze nemocnici centralizovat,“ uvedl. „A to především s ohledem na akutní medicínu,“ vysvětloval Zborník. „Proč bychom jinak tak pracně budovali rychlou záchrannou službu? Kdybychom centralizaci chtěli, tak bychom neměli rozum, nebo bychom vědomě klamali naše občany,“ uvedl.