Třiapadesátiletý Petr Strejc z Františkových Lázní, provozovatel chebského pensionu, který se zaměřuje na pánskou klientelu, se zcela vymyká představám o šéfech podobných zařízení. Na schůzku kvůli rozhovoru dorazil včas a nepředváděl manýry, které občas muže s této branže provázejí. Hovořili jsme s ním nejen o v současnosti často probírané smrti prostitutky Rózy ze Slovenska, která podlehla zákeřné nemoci AIDS a měla dost klientů z našeho regionu.

Znal jste Rózu osobně?
Myslím, že ne! Snad, kdybych mohl vidět nějakou její další fotografii, než ty , které byly zveřejněny…

Myslíte si, že existují zákonné a účinné páky, které by pomohly nebezpečná (nakažená) děvčata z ulic dostat?
Kdyby lidé zabývající se touto problematikou pracovali koncepčněji, páky by se našly i v rámci současných zákonů. Myslím si, že spousta kompetentních lidí jen dělá, že dělá. Nebezpečí a problém, který může nastat si vůbec neuvědomují.

Nechcete však snad všechny jen kritizovat?
To rozhodně ne! Velký kus práce odvedla v ulicích Chebu třeba také docentka Malinová z organizace Rozkoš bez rizika. Přijede vždy s takovou pojízdnou sanitou a děvčatům udělá takzvané rychlotesty Na HIV z kapky krve. A hlavně to se slečnami vážně umí. Ony ji prostě berou. Bohužel sem jezdí vždy jen po dlouhé době. Její práce je rozhodně efektivní, Musím uznat, že paní Malinová z Prahy je jednou z největších odbornic na problémy spojené s prostitucí v celé České republice. Bohužel se prý v Chebu také setkala s absolutním nezájmem některých provozovatelů nočních klubů o její pomoc. Samozřejmě, že se také najde několik odborníků přímo z Chebu, kteří rovněž pracují a mohou pomoci a bojují proti tomu, aby nakažené slečny nenabízely své služby a samy měly zájem se léčit.

Prozradíte jaká je nyní situace v pensionech zaměřených na pánskou klientelu?
Ten boom spojený s otevřením takzvané železné opony je už dávno pryč. Navíc kurs eura vůči koruně teď také nyní moc příznivý. Pro pány (zejména z Německa), kteří tento způsob zábavy dříve vyhledávali, se to nyní stává opravdu luxusním koníčkem. Noční kluby jsou podle mne v tomto regionu na úpadku.