Právě dnes jsou to dva roky, kdy se i motoristé na Chebsku začali seznamovat s bodovým systémem. Před dvěma lety začal platit.
Deník proto zjišťoval, jak se na systém řidiči dívají dnes. Podle většiny oslovených zdaleka nemá účinek, jaký by měl. Ačkoliv se z řad policie pěje na bodový systém chvála, motoristé jeho přínos nevidí.

„Ti, kdo jezdí podle předpisů teď, tak se na silnici většinou chovali dobře i předtím,“ uvedla dvaačtyřicetiletá Hana Červená z Chebu. „Jsou tací, kterým mohou policisté sebrat papíry desetkrát – na řidičák přece auto nejezdí.“

Ačkoliv se situace na silnicích na začátku platnosti bodového systému uklidnila, stejně tak rychle se vrátila do původní podoby – podle některých motoristů si z něj dělají řidiči čím dál méně.

„Mnozí si z bodů dělají spíš legraci, než aby měli respekt,“ uvedl devětadvacetiletý Ondřej Slovák z Chebu. „Není to tak dlouho, co se mluvilo o kšeftech s body. To mluví samo za sebe,“ soudil mladík.

Chebané se shodují, že by pomohly spíš vyšší peněžité pokuty. „To by ale policisté nesměli stát na takzvaných tradičních místech,“ usmíval se padesátiletý Josef Starý z Chebu. „A na mladé řidiče nepomůže ani to. Pokud si – lidově řečeno – nerozbijí čumák, tak by mohli dostávat desetitisícové pokuty, a nohu z plynu by nedali,“ podělil se s názorem zkušený motorista.