Policejní hlídka doprovázená skupinkou čtrnácti dětí stavěla řidiče v chebské ulici 17. listopadu. Konal se zde další ročník akce Jezdíme s úsměvem.
Školáci ze 2. ZŠ v Chebu rozdávali řidičům obrázky usměvavých nebo zamračených autíček.

„Děti autíčka samy malovaly a čtyři nejlepší obrázky putovaly do Plzně. Z nejlepších výtvorů, které se sejdou z Karlovarského a Plzeňského kraje, vzejde vítěz. Ten dostane jako výhru volnou vstupenku do plzeňské ZOO,“ řekla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.
Policisté zkontrolovali celkem 38 vozidel. Z tohoto počtu řidičů jich 26 odjelo s usměvavým autíčkem, 12 se zamračeným. Nejčastějším prohřeškem byla zhasnutá světla.

„Jeden z řidičů překročil nejvyšší rychlost, jel 62 kilometrů v hodině,“ poznamenala Hrušková. „Celkem jsme udělili tři pokuty za souhrnnou částku 800 korun.“

„Přímá reakce dětí na chování motoristů je podle psychologů velmi přesvědčivá a řidiče tak motivuje k bezpečné jízdě. Tento projekt si také vybrala Evropská charta bezpečnosti silničního provozu se sídlem v Bruselu, jejímž cílem je snížit do roku 2010 počet obětí dopravních nehod v zemích Evropské unie na polovinu,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

„Na desítkách míst po celé České republice se akce během následujících měsíců zúčastní více než tři tisíce školáků, naposledy je budou potkávat koncem září šoféři ve východních Čechách,“ poznamenal.

„V rámci iniciativy Evropské komise už Česká pojišťovna působí se svými projekty Gentleman silnic (společně s PČR) a Bezpečné město (společně s Ministerstvem dopravy BESIP),“ doplnil mluvčí.