VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtyři děti na Chebsku doplatily na to, že se u silnice nerozhlédly

Chebsko - Na začátek školního roku připravili strážníci a policisté dopravně – bezpečnostní akci

30.8.2008
SDÍLEJ:

POLICISTÉ NA ŠKOLÁKY DOHLÍŽEJÍ KAŽDOROČNĚ! Také minulý rok se policisté školákům věnovali. U 5. základní školy v chebské ulici Matěje Kopeckého dostala materiály obsahující informace o nebezpečí při pohybu u komunikací také Pavlínka z Chebu (vpravo). Foto: DENÍK/ Václava Simeonová

Školáci si užívají poslední dva dny volna. V pondělí zamíří ke školám nejen oni, ale také policisté.

„Na děti budeme samozřejmě dohlížet, a to ve spolupráci se státními policisty,“ uvedl ředitel chebských strážníků Jiří Šmolík. „Hlídky budou rozdělené tak, abychom mohli být u všech škol.“ Strážníci u nich zůstanou celý týden, aby nedošlo k nějakému neštěstí.
Po prázdninách bývají školáci ještě nesoustředění, a tak by měli dávat pozor také řidiči, kteří okolo škol projíždějí. Odborníci vysvětlují, že jde o jev, který se vyskytuje také u dospělých lidí.

„Pokud se člověk vrátí z dovolené, také mu dá práci srovnat se s návratem do zaměstnání,“ pověděl chebský psycholog Ján Pobežal. „Pro děti je tato adaptace náročnější a delší.“ A dodal, že duchem budou ratolesti na prázdninách ještě dva týdny.
Na bezpečnost si posvítí také v Mariánských Lázních.

„Ve spolupráci s místním oddělením policie České republiky jsme na pondělí přichystali také akci,“ potvrdil ředitel mariánskolázeňských strážníků Jiří Smolík. „Poprvé se nám podařilo, abychom obsáhli všechna kritická místa najednou.“ Podle Smolíka strážníci se školáky také komunikují. „Pokud je čas, hlídka se samozřejmě snaží vysvětlit důležité zásady.“

Na vysvětlování vsadili také chebští policisté, kteří ještě navíc připravili akci s názvem Zebra.

„Letos budeme u Americké školy,“ uvedl mluvčí chebských policistů Ladislav Böhm. „V pondělí od 8 do 11 hodin a v úterý od 7 do 8 hodin. Policisté v té době budou učit školáky přecházet, jak se správně rozhlédnout a podobně.“ O tom, jak jsou takové zásady důležité, svědčí i fakt, že od začátku roku utrpělo na Chebsku jedno dítě lehká zranění, a tři těžká – důvodem bylo, že se před vstupem na vozovku nerozhlédly.

Policisté se tedy snaží pořádat různě dopravně – bezpečnostní akce co nejčastěji. Třeba na začátku minulého školního roku se věnovali dětem u 5. Základní školy v Chebské ulici Matěje Kopeckého. Převážně prvňáčci si odnesli zajímavé propagační materiály o nebezpečí pro pohybu na komunikacích. Rodiče si akci pochvalovali také. „Takové věci je třeba opakovat,“ pověděla při minulé akci maminka Jana Musilová z Chebu. A dodala, že si již dřív její dcera Pavlínka všímala chyb chodců. „Když jde někdo na červenou, upozorní, že to není správné,“ dodala.
Policisté i strážníci se ale shodují, že tím jejich práce na Chebsku nekončí.

„U škol budeme sice celý první týden, ale hlídky se na školy pravidelně zaměřují i v průběhu roku,“ vysvětlil chebský ředitel strážníků Jiří Šmolík. „Navštěvujeme také vedení škol, abychom s nimi konzultovali i jiné potíže. To znamená, že ke školám nechodíme pouze kvůli dopravní bezpečnosti, ale také proto, aby zde nedocházelo k šikaně,“ dodal.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
30.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení