Nic není nemožné. Právě toto heslo si v praxi ověřují chebští vozíčkáři. Užívají si totiž potápěčské zážitky hluboko pod hladinou. Za asistence fundovaných sportovců z PSK Cheb 96 oddílu první potápěčské brázdí vodu v chebském bazénu.

„Pro postižené upoutané na vozík nebo s vážnými vadami chůze pořádáme čtyři potápěčské akce, kdy si vždy užijí 1,5 hodiny výcviku i krásných zážitků pod hladinou vodní plochy,“ uvedl předseda oddílu Zdeněk Zelinger. „Za sebou máme tři lekce a vždy se účastní minimálně čtyři handicapovaní. A musím říci, že vše zvládají v pohodě a opravdu si to užívají. Potápěči z první potápěčské jsou vděční za finanční podporu města Cheb, které na tuto akci přispělo. „Pokud mám tu šanci rád bych však také upozornil na skutečnost, že v chebském bazénu chybí bezbariérový přístup. Vozíčkáři se sem dostávají jen s pomocí ostatních nebo sami s velkým fyzickým vypětím.“

Podle třicetiletého Petra Janouška, který je po autonehodě už od roku 2002 upoutaný na invalidní vozík, je potápění skvělý relax a odreagování. „Také se prima uvolním po sezóně. V karlovarské ligovém sledgehokejovém mančaftu totiž dělám gólmana. Máme skvělé instruktory a vůbec jsem ve vodě nepociťoval žádné obavy. Doslova jako plavec jsem se mohl pohybovat za pomocí podvodního skútru, to bylo vážně úžasné,“ usmíval se vozíčkář Janoušek.