Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chtějí soutěžit ve Vesnici roku

Poustka - Ostroh: Poustka – Obec Ostroh začíná být turisticky atraktivní nejen okolo hradu Seeberg

10.9.2008
SDÍLEJ:

V Poustcese pilně budujeFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Investice, jejichž výsledkem bude turisticky atraktivní obec, se právě realizují v Poustce – Ostrohu. Z vlastních prostředků obecního úřadu by to ale nešlo. „Z devíti žádostí o dotace jsme byli v osmi případech úspěšní,“ poznamenal starosta Jan Ryba.
Záměrem obce je zlepšení dopravní a technické infrastruktury a vzhledu obce, jinými slovy řečeno, budují se v současnosti nové komunikace, parkoviště, veřejné osvětlení a podobně.
Celková výše prostředků určených k úpravám okolí činí více než dva a půl milionu korun. Dotace přišly jak z Krajského úřadu, tak od Evropské unie.
„V rámci dotace z fondu pro obnovu venkova ze SZIF jsme začali s první etapou oprav komunikací a veřejných prostranství pod hradem,“ upřesnil starosta. „Nechali jsme položit asfaltový koberec, upravili parkoviště a zbudovali nové zábradlí. Ještě necháme opravit přístupové cesty kolem hradu a naučné stezky. Po dokončení bude zcela jistě tato část obce vyhledávanou lokalitou pro turisty a lázeňské hosty,“ řekl.
„Ve druhé etapě v Poustce odkoupíme pozemek bývalé benzínky a zbudujeme na jejím místě parčík s odpočívadlem a informační tabulí, kde bude zveřejněna historie obce. Jsem přesvědčen, že celá akce přispěje ke zkrášlení naší obce,“ uvedl.
Jako teprve pátá v republice se Poustka – Ostroh dočkala rekonstrukce elektrické sítě.
Cílem radnice je zúčastnit se příští rok soutěže Vesnice roku.
Jak ale uvedl starosta, najdou se i vandalové, kterým zřejmě zkrášlování okolí hradu vadí. Zeleň poblíž Ostrohu vzala za své, když ji někdo postříkal jakýmsi prostředkem proti plevelu. Záškodník tak poškodil i půdu, kam teď není možné cokoliv zasadit.
Výčtem těchto aktivit zdaleka nekončí modernizace obce. „Zahájili jsme také přípravu projektu na odkoupení bývalého statku,“ informoval starosta. „Pokud vše dobře dopadne, vzniknou tu prostory, které budou sloužit občanské vybavenosti.“ Pod tímto pojmem je možné si představit i restauraci, která v Poustce chybí, nejbližší je v Ostrohu. „Hospoda je důležitá součást každé obce,“ smál se oslovený Cheban Zdeněk Straka. „Já bych do ní sice nechodil, ale jezdím s dětmi dost často na hrad Seeberg, kde se pořádají zajímavé akce. Už jsem si všiml, že je okolí hradu čím dál hezčí. Člověk si tam i dost odpočine, je to vážně klidné a hezké prostředí,“ rozplýval se.
Nejen to, aby byla obec hezká pro oko, je pro místní radnici prioritní. „Připravujeme mimo jiné také projekt na opravu hráze zdejšího rybníka,“ doplnil starosta. „Silnice vedoucí kolem hráze se nebezpečně trhá a bude třeba toto místo odborně zpevnit,“ sdělil.
K tomu všemu se ještě starosta pustil do sestavování kroniky. Jak řekl, bývalo kdysi v Poustce 15 statků a 400 obyvatel.

Autor: Nataša Šmatová

10.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení