Prostitutka Róza, která podlehla nemoci AIDS v chebské nemocnici, po sobě zanechala hrozivé dědictví. Jak jsme už informovali, podle informací z chebské hygienické stanice prokazatelně nakazila šest mužů.

„Bohužel už máme ověřené, že dva pánové, kteří měli s Rózou pohlavní styk, už stihli nakazit i své partnerky,“ uvedla včera epidemioložka z chebské hygienické stanice Jaroslava Hrabáková. „Pokud mám tu šanci, chci vyzvat i ostatní klienty této ženy, aby se testovali na HIV. Mohou se nechat vyšetřit i u nás, nebo zajít za svým obvodním lékařem. Samozřejmě, že mají také možnost anonymních testů Prostě neměli by otálet a ihned navštívit odborníky zabývající se touto problematikou.

Podle zjištění Deníku se občané mohou obracet například na chebské K–Centrum. Zde je možné využít takzvaných rychlotestů z jedné kapky krve. Existuje však jeden závažný problém. Nutný materiál potřebný k provádění testů dochází a na nový zde zatím nemají finanční prostředky.
„Jsem schopen pochopit, že někteří muži využijí služeb prodejné ženy,“ neskrýval třiatřicetiletý Roman Šebek z Františkových Lázní. „Vůbec však nerozumím tomu, proč mnozí nepoužívali ochranu – prezervativ. To mi prostě hlava nebere,“ dodal s pohrdajícím úsměvem.