První základní škola na chebské Skalce se vrátila o mnoho let zpět – konaly se zde totiž historické olympijské hry. Velcí školáci, kteří dohlíželi na správný průběh hry, vypadali, jakoby z oka vypadli obyvatelům antického Řecka.

„Pokaždé se dětský den nese v jiném duchu,“ uvedla hlavní organizátorka pedagožka Jana Moulisová. „Minulý rok jsme zde měli záchranné složky,“ vysvětlovala.

Kvůli letošním olympijským hrám byl výběr jasný. Školáci devátých tříd byli posly bohů a zahájili hry. Také neodmyslitelný olympijský oheň nesměl chybět.
Akce se nezúčastnili pouze žáčci z chebské 1. Základní školy, ale také školáci ze sousedního německého Marktredvitz.

Na všechny soutěžící čekalo množství zapeklitých úkolů. Házení diskem, nafukovacím kladivem a míčkem či překážková dráha – tu neměli hráči zdolat horem, ale překážky museli podlézt. Na školáky čekal také vědomostní test.

„Já bych si klidně zopakoval tu nevšední překážkovou dráhu,“ řekl školák Péťa. „Bavilo mě to. Myslím si, že se to starším spolužákům a učitelům povedlo.“
Kromě úkolů na vítěze čekaly nevšední odměny.

„Dary jsme mohli dětem rozdat díky autoservisu Schöner,“ uvedla Moulisová. „Ale školáci je nedostali tak snadno. Na každém stanovišti dostávali indicie, ze kterých museli přijít na to, kde jsou ceny schované,“ sdělila.

Už na konci her se děti začaly těšit na další nevšední dětský den a přemýšleli, jaké téma je napřesrok čeká.