Proti navrhované novele zákona o silničním provozu, který by omezil pravomoci strážníků městské policie, se postavili starostové některých obcí.
Sdružení místních samospráv (SMS), němž jsou členy obce Vojtanov, Hranice, Křižovatka, Lipová, Ovesné Kladruby, Podhradí, Poustka a Zádub – Závišín, oslovilo senátory s žádostí, aby navrhovaný zákon neschválili.

„Poslanci navrhovaná úprava přinese další mrtvé a škody na zdraví i na majetku občanů, ale i obcí,“ uvedl ve zprávě předseda sdružení Jan Pijáček.
„Tuto formulaci jsem pochopil tak, že například v některých obcích měří strážníci u škol a pokud se jim v tom zamezí, může dojít k neštěstí,“ poznamenal starosta Vojtanova Ljubo Fistr. „To je stejné jako u nás, kde nechtějí omezit rychlost při průjezdu obcí, prý z důvodu, že by se narušila plynulost dopravy,“ rozčílil se. „Nejspíš se bude muset něco stát, aby se naše situace začala řešit,“ dodal.

„Je to celé nějaké divné, nejdřív dají strážníkům pravomoci, pak jim je zas chtějí sebrat, aby jim je následně vrátili,“ divil se Cheban Jiří Novotný. „V téhle republice nic nefunguje normálně,“ podělil se o svůj názor.