Ačkoliv byl včera pátek, obřadní síně a jiná netradiční místa rozhodně nezela prázdnotou. Právě včera totiž mnohé snoubence přilákalo k sňatku magické datum 8. 8. 2008. A to i přes to, že podle odborníků toto datum k nejvhodnějším nepatří.
Mnozí občané hned ale přišli na výhody, které taková svatba má.

„Vzhledem k tomu, že byl pátek, mohou všichni svatebčané slavit celý víkend,“ smál se čtyřiadvacetiletý David Svoboda z Chebu. „To se jim ale svatba docela prodraží,“ dodal mladík.

Jiní oslovení viděli i další plusy.
„Zapamatovat si všemožná výročí, to je horor,“ řekl jednatřicetiletý Martin Červenka z Chebu. „Takhle mají manželé šanci, že nezapomenou alespoň na výročí svatby,“ dodal.
K těm, kteří si včerejšek vybrali, patří také Božena Šulcová a Pavel Kajlík. Pro uzavření sňatku si vybrali hrad Seeberg.

„Všichni mi říkají, že je to magické datum,“ uvedla nevěsta. „A také je to hezké – také se to bude dobře pamatovat. Už jsme chtěli minulý rok 7. 7. 2007, ale to nevyšlo,“ vysvětlila. A jaký na to má názor ženich? „Paní se to datum líbilo, tak rozhodla,“ smál se. „Ráno nám pršelo štěstí, tak to snad vydrží.“
„Na magická data věřím tak napůl,“ uvedl oddávající, starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. „Myslím, že víc potřebují novomanželé štěstí. My jsme se s manželkou nebrali v nikterak magický den, a jak jsme spolu dlouho.“ uvedl.

Zajímavostí této svatby, kromě toho, že se konala v pátek, byl také fakt, že si ženich vzal jméno své ženy.
„Od té doby, co oddávám, je to první svatba, kdy přijal ženich jméno své lepší polovičky,“ řekl Mlátilík. „Ale docela to chápu. Své dceři jsem také řekl, ať si vybere někoho, kdo si vezme její příjmení,“ smál se.