„Náš tábor se jmenuje V zemi čar a kouzel, tak prostě musíme čarovat a kouzlit,“ tak reagovala Marta Beranová, vedoucí příměstského tábora v areálu chebského domu dětí a mládeže (DDM) Sova, na dotaz Deníku ohledně problémů s nepřízní počasí a častého deště. „Účastníci jsou zatím spokojení a nikdo doposud neomarodil, tak to snad zvládáme,“ dodala.

Desetidenního tábora v DDM Sova si už šest dní užívá 31 školáků ve věku 7 až 14 let z Chebu, Františkových Lázní, Mariánských Lázní, Aše a Plzně.
„Je to tady vážně prima, ani se mi zatím nestýská po rodičích,“ svěřila se sedmiletá Lucinka z Františkových Lázní, která si V zemi čar a kouzel odbývá svoji táborovou premiéru.

Podle jedné z vedoucích, Kamily Kosové, je logické, že mají každý den připravenu takzvanou suchou i mokrou variantu programu.
Děti už absolvovaly výlet do Mariánských Lázní, vodácké odpoledne na kánoích, denně si užívají jízdy na ponících a starají se o zvířata v minizoo v areálu Sovy.

„Pokud nám to počasí dovolí, hodláme ještě připravit například stopovačku v terénu, výlet na Františkolázeňsko a návštěvu mezinárodních závodů koňských spřežení v Nebanicích,“ uvedla Marta Beranová.