Snad každý, kdo procházel chebským náměstím Krále Jiřího z Poděbrad, se zastavil u produkce křesťanského sdružení Heartbridge. Dva dny zde totiž tanečníci, zpěváci, herci a bubeníci ze třinácti různých zemí předváděli své umění. Proto Deník vyzpovídal jednoho z organizátorů akce, Uliho Kimmicha z Německa.

Prozradíte nám něco o vaší skupině a o vystoupení?
Je tady 51 tanečníků, zpěváků, herců a bubeníků ze 13-ti různých zemí, kteří si připravili divadelní hru inspirovanou biblickým příběhem. Diváci uvidí obrovskou show sestavenou z moderního tance jako je hip-hop a breakdance spojeného s baletem a národními tanci. Snažíme se přinést boha do srdcí všech lidí.

Trvalo vám dlouho nacvičit tohle představení?
Strávili jsme společně tři měsíce na Hawai a potom jsme vyjeli na turné, na kterém jsme už měsíc a půl. Přibližně 15 účinkujících už ale před dvěma lety v Coming home hrála, takže pomáhali nováčkům a o to bylo učení snažší.

Žáci z vaší školy jsou z různých zemí a z různých kultur, co je spojuje? A jak se dali dohromady?
Každý, kdo dokončí střední školu a chce se dozvědět něco o bohu a Ježíši, se může přihlásit na University of Nations (Univerzita národů). Většinou nás najde na internetu, nebo se o naší škole dozví od kamarádů.

Zřejmě na vaší škole není jen 51 lidí. Jsou tam i jiné obory?
Kromě uměleckých výchov vyučujeme také technické předměty, humanitní vědy, komunikaci, poradenství a zdravotní péči. Dohromady univerzitu navštěvuje několik desítek tisíc lidí.

Připravili si vaši studenti přestavení sami?
Ne. Mezi jejich učiteli jsou dva choreografové a jeden režisér. Hudba také není naše. Ale samozřejmě měl každý právo přijít s nějakým návrhem, nebo vylepšením.

Líbí se vám v Chebu?
Cheb je nádherné historické město. Byli jsme v několika kostelech i na hradě. Bohužel jsme ale nestihli vidět všechno. Jen je škoda, že tu málo lidí mluví anglicky.

Navštívili jste s tímto představením i jiná města v České republice?
Ne, byli jste pouze tady. Jeden náš známý tu už pořádal pár menších show, a tak nám Cheb doporučil. Rádi bychom ale jednou viděli Prahu.

Zuzana Kasíková