Už několik let zuří mezi motoristy a chodci nevyhlášená válka. Řidiči aut si stále stěžují na to, že jim pěší bez varování vstupují do cesty, a pak jim ještě spílají. Chodci naopak žehrají na agresívní řidiče a spoléhají se na to, že na přechodech mají přednost.
V letošním roce se na přechodu pro chodce stala na Chebsku jedna dopravní nehoda s jedním těžkým zraněním. V loňském roce bylo těchto nehod pět a záchranka od nich odvezla do nemocnic čtyři těžce a čtyři lehce zraněné. Letošní zima ale byla abnormálně teplá a vůbec nesněžilo.
Chodci a řidiči se přitom stále dostávají do sporů.

„Před několika dny na mne dokonce zatroubil řidič, když jsem přecházela po přechodu na Ašské ulici v Chebu, nedaleko od prodejny Lidl. A to jsem šla na zelenou,“ popsala své zkušenosti s řidiči Irena Plecitá z Chebu. „Strašně jsem se lekla, když vedle mne zaskřípěly brzdy. Řidič, takový mladý kluk v nějakém západním autě, se jen chytal za hlavu a mával na mne, abych mu šla z cesty. Ani ho nenapadlo se omluvit,“ neskrývala Plecitá své rozhořčení. Podle ní se ale tímto způsobem chovají zejména mladí čeští řidiči. „Němce poznáte na první pohled. Když vidí chodce, jak chce přejít ulici, ubere a dá mu přednost,“ posteskla si.

Motoristé si naopak stěžují na chodce, kteří přechází ulici v místech, kde je napadne.
„Stačí pravidelně jezdit po městě. Každou chvilku se vám stane, že si to chodec namíří nejkratší cestou na druhou stranu. To, že je o dvacet metrů dál přechod pro chodce, ho vůbec nezajímá. To je věc, na kterou by se měli policisté a strážníci hlavně zaměřit, a ne jen rozdávat po městě botičky řidičům,“ rozohnil se Milan Král, obchodní zástupce jedné z chebských firem.

Policisté na Chebsku evidují ve svých statistikách také dopravní nehody zaviněné chodci. „Ty se za první dva měsíce letošního roku staly tři. Z toho v jednom případě nehodu zavinilo dítě,“ informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.
Řidiči letos srazili devět chodců. Za první dva měsíce loňského roku to bylo ale 22 pěších.
V Mariánských Lázních před několika lety začali na široké Hlavní třídě přebudovávat přechody pro chodce. Uprostřed přechodů je ostrůvek, kde jsou pěší před auty v bezpečí. Radnici k tomuto kroku přinutila tragická havárie nedaleko od hotelu Cristal Palace, kde přišel jeden z chodců o život.