Svatebních obřadů ubývá i na Chebsku. Lidé nespatřují v uzavření manželství žádné výhody.

„Za časů našich rodičů se lidé brali kvůli snadnějšímu získání bytu nebo novomanželské půjčky,“ mínila Jitka Holoubková z Chebu. „Doba je jiná a dneska není problém získat cokoliv i když je člověk svobodný.“
Navíc Chebsko patří k místům, kde je nejvíce rozvodů. Mluvčí chebské radnice Martina Kuželová uvedla, že v roce 2007 zaznamenali o 14 sňatků méně než v předcházejícím roce 2006.

„Svateb opravdu ubývá,“ sdělila mluvčí.
V nedaleké Aši zaregistrovali v loňském roce 86 svateb a 83 rozvodů. Radnice v kraji potvrzují, že svatby mají stále starší páry.
„Nemám nic proti svatbě. Nemyslím si ale, že je to pro společný život podstatné,“ poznamenala jednadvacetiletá Martina z Chebu. „Času na vdávání je dost. Mám totiž pocit, že po svatbě očekávají muži doma jen plný talíř jídla a čisté prádlo,“ míní.
„Navíc kamarádka se v listopadu vdávala plná ideálů a nadějí a v únoru se už rozváděla. Prostě se brali moc brzy,“ dodala mladá žena.

Jiný pohled na věc mají manželé Helena a Josef Červenických z Milhostova.
„Žijeme spolu dohromady jednapadesát let,“ řekli manželé, kteří nedávno oslavili zlatou svatbu.
„Hned ze začátku jsem manželovi řekla, že spolu budeme vážně nebo ať si to rozmyslí,“ uvedla tajemství jejich soužití Helena Červenická.
Pohled zasloužilých manželů na rozvody je jednoznačný:
„Život je všelijaký, krásný, ale často komplikovaný. Člověk asi nesmí být sobecký. Především jsme vždy brali ohled na děti. Kvůli nim jsme zvládli všechny problémy. Nechtěli jsme, aby byly bez matky nebo bez otce,“ shodli se.
Velmi často se rozvádějí mladé páry do jednoho, dvou let, bývají i bezdětné. A pak páry, které už mají odrostlé děti.
Manželští poradci se shodují, že na vztahu je třeba pracovat.
Někdy k tomu stačí maličkost, jindy velké gesto, které partnerovi říká: „Miluji tě.“