VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebští senioři se bouří proti výši přeplatků

Cheb - Opravené vyúčtování služeb doslova nadzvedlo některé obyvatele domu v chebské Lesní ulici

22.7.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Opravené vyúčtování služeb za bydlení v chebském domě v Lesní ulici č. 33 vehnalo některým nájemníkům slzy do očí. Původně vyúčtované vysoké přeplatky se podle nich mávnutím pera citelně snížily. Na nové vyúčtování si do redakce přišlo stěžovat hned několik nájemníků – seniorů.

Nájemníci

„V dubnu jsem dostala od chebské společnosti Terea vyúčtování, podle kterého mi měli vrátit v těchto dnech skoro čtyři tisíce korun,“ postěžovala si Marianna Podávková. „Podle nového jsou to ale jen dva tisíce korun. A já vůbec nevím proč,“ dodala.
Paní Podávková se tedy vypravila do sídla společnosti Terea, správce bytového fondu, pro vysvětlení. „Bohužel jsem od žádného z pracovníků firmy nedostala pořádné vysvětlení,“ zdůraznila. „Snažím se ušetřit, jak se dá. S penězmi z prvního vyúčtování jsem už najisto počítala. A teď najednou tohle,“ povzdechla si seniorka.
Podobně dopadl i její známý Jan Zahradník. „Předloni to bylo to samé divadlo. Nejdříve vysoké přeplatky, které se v novém vyúčtování už neobjevily,“ řekl.
Jeho slova o opakování problémů s vyúčtováním potvrdila i další seniorka, která má podle nového vyúčtování dostat mnohem méně peněz.
„V loňském roce mi Terea snížila přeplatek o téměř tisíc korun. Letos to bylo podobné, jen částka byla 600 korun,“ uvedla Marie Schäcková.
Ta se ale rozhodla, že to tentokrát takhle nenechá, a bude od pracovníků společnosti požadovat vysvětlení.
„Byla jsem až u ředitele. Řekl mi, že to je za služby. Na mou otázku, za které, mi ale nedokázal odpovědět,“ neskrývala sedmdesátiletá seniorka své rozhořčení. „Domnívám se, že vyúčtování se přepočítávalo jen proto, aby někdo nemusel doplácet vysoké částky,“ dodala.

Terea

Kvůli závažnosti celého problému jsme se tedy obrátili na vedení společnosti Terea o vysvětlení. Vzhledem k tomu, že ředitel Steffen T. Zagermann je na dovolené, situaci vysvětloval jednatel společnosti Václav Jakubík.
„V případě domu v chebské Lesní ulici č. 33 jsme na základě několika reklamací museli vyúčtování přepočítávat,“ sdělil Jakubík. „Při odečtu poměrových měřidel na spotřebu vody u nájemníků došlo ve dvou případech k pochybení našich pracovníků,“ poznamenal Jakubík.
Dům v Lesní ulici je podle něj vybaven jedním vodoměrem a jednotlivé byty měřidly. Spotřeba vody zjištěná hlavním vodoměrem se pak rozúčtovává jednotlivým nájemníkům poměrem podle naměřených jednotek z jejich měřidel. Celková spotřeba vody se vydělí celkovým počtem jednotek a nájemníci dostanou k úhradě násobek výsledné sumy a počtu jednotek z bytového měřidla.
„V jednom případě chyba při odečtu činila 90 a ve druhém 65 kubíků vody,“ upřesnil vedoucí správy nemovitostí Luboš Platzer.
Přitom cena kubíku teplé vody, u jejíhož odečtu podle pracovníků společnosti chyba vznikla, činí zhruba 240 korun. Při celkovém rozdílu 155 metrů kubických vody pak činí rozdíl více než 37 tisíc korun. O tuto sumu pak Terea musela snížit vratky přeplatků u ostatních nájemníků. V domě je přitom 66 bytů.
„Obě nájemnice, u kterých došlo k omylu, první vyúčtování reklamovaly. Museli jsme tedy přepočítat a vystavit nová vyúčtování. Není to tedy o tom, že bychom chtěli někomu snížit doplatek,“ poznamenal Platzer.

Autor: Petr Przeczek

Místo události:
22.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení