Obyvatelé Chebska čekají na další ročník humanitární akce Běh Terryho Foxe marně. Projekt na podporu výzkumu rakoviny v celé České republice definitivně skončil. Jeho fandové ale nemusejí být zklamaní.
„Úspěšnou patnáctiletou tradicí mezinárodní akce Běh Terryho Foxe se inspiroval Běh naděje, který navázal na spolupráci s původními organizátory,“ uvedla produkční nového běhu Alena Velechovská. „Hlavním organizátorem a majitelem práv Běhu naděje je společnost Levity, a.s., která je současně hlavním organizátorem veřejné sbírky, jež je pořádána spolu s Během naděje.“ Finanční prostředky z ní poputují na podporu výzkumu rakoviny. Výtěžek v plné výši je určen českým a moravským výzkumným onkologickým pracovištím.
Ačkoliv se nová akce konala již letos, žádná obec ani město Chebska se jí nezúčastnila. Obyvatelé regionu doufají, že se jí budou moci zúčastnit alespoň příští rok.
„Je mi líto, že se taková akce letos Chebsku vyhnula,“ povzdychla si dvaadvacetiletá Jana Kovářová z Chebu. „Doufám, že příští rok budeme mít i my šanci přispět na dobrou věc,“ dodala.