Nejste zruční opraváři aut? V tom případě doufejte, že na silnicích Chebska nebude potřebovat pomoc jiných řidičů. Naši figuranti se rozhodli vyzkoušet, jak ochotní motoristé v našem regionu jsou.

„Odjeli jsme k výjezdu z Chebu,“ uvedl figurant Jan. „Stále jsme u průmyslové zóny. Vozidlu jsme otevřeli kapotu, aby bylo jasné, že máme nějaký technický problém,“ popisoval situaci. „Ačkoliv jsme na místě stáli hodinu, nikdo se nás nezeptal, zda něco nepotřebujeme. Dokonce okolo nás jeli státní i městští policisté, ale ani ty jsme nezajímali.“ Po dlouhé hodině čekání (sestřih z celého testu naleznete na internetových stránkách Deníku) figuranti Deníku test vzdali. „Nikdo ani nezpomalil. Docela mě překvapilo, že nikdo nejevil ani náznak zájmu.“
Někteří oslovení Chebané mají své vysvětlení.

„Média nás zahlcují případy, že někdo fingoval nehodu a pak dobráka řidiče přepadl, v horším případě zabil,“ podělila se s názorem dvaapadesátiletá Hana Červenková z Chebu. „Na druhou stranu na to ale bohužel doplácejí ti, kterým se na silnici opravdu něco stane. Pak se řidič musí spoléhat pouze sám na sebe,“ dodala.