Další část staré a již léta nevyužívané železniční trati z Chebu přes Slapany do německého Waldsassenu se změní v cyklostezku. Město Cheb si už dokonce podalo žádost o dotaci na její výstavbu.

„Budeme žádat o peníze z programu Cíl 3. Je to zhruba 18 milionů korun,“ sdělil chebský místostarosta Michal Pospíšil.
Tuto sumu má stát zhruba 2,8 kilometru dlouhý úsek ze Slapan ke křižovatce U Kočího nedaleko chebské části Háje. Město by mohlo získat 85 procent z požadované sumy. Zbytek je jeho spoluúčast. Vedení radnice ale jedná dál.

„Spoluúčast by měl uhradit Karlovarský kraj,“ poznamenal chebský místostarosta Miroslav Plevný. Uvedený úsek vedoucí po železniční trati se má totiž v budoucnu stát součástí připravované krajské páteřní cyklostezky. Jejím investorem je právě kraj. Město už dalo za výkup pozemků po staré trati skoro sedm milionů korun.

O dotaci se má jednat ještě před krajskými volbami. Pokud vše pro Cheb dobře skončí, další část cyklostezky se bude stavět v roce 2009.
„Už aby byly cyklostezky ve městě i jeho okolí hotově. Cítím se na nich mnohem bezpečněji než na normální silnici,“ řekl chebský cyklista Josef Richter. Na dokončení si ale budou cykloturisté ještě minimálně šest let počkat. A to i přes to, že město už do cyklotras investovalo na 40 milionů korun.