Již 26. ročník turistického pochodu Hraničářská 30 připravili na 12. až 14. září letošního roku turisté z odboru KČT Union Cheb. I letos se mohou zúčastnit také cykloturisté. Přijít či přijet je možné již v pátek od 17 hodin do budovy Integrované střední školy v ulici Na hrázi v Chebu. Zde bude pro vzdálenější účastníky zajištěno ubytování. Na páteční podvečer je navíc připravena i osmikilometrová pěší trasa do okolí přehrady Skalka.

PODROBNOSTI

Již 26. ročník turistického pochodu Hraničářská 30 připravili na 12. – 14. září letošního roku turisté z odboru KČT Union Cheb a dovolují si touto cestou na něj pozvat všechny zájemce o turistiku.
Jak je již v poslední době zvykem, je pochod i letos připravený nejen pro pěší, ale i pro cykloturisty. Přijít či přijet je možné již v pátek od 17 hodin do budovy Integrované střední školy v ulici Na hrázi v Chebu. Zde bude pro vzdálenější účastníky zajištěno ubytování, za něž pořadatelé požadují 35 Kč na osobu a noc a ubytovaní – protože se spí ve třídách na podlaze - budou potřebovat alespoň vlastní spací pytel. Na páteční podvečer je navíc připravena i osmikilometrová pěší trasa do okolí přehrady Skalka.
V sobotu i v neděli se startuje od 6:30 do 9:00 hodin a startovné činí podle délky zvolené trasy 15 – 30 Kč. Cyklisté budou moci využít doporučených tras v délkách 30 – 110 km a kdo by se chtěl podívat do Německa, může využít již několik let vyznačené Valdštejnovy cyklotrasy. Pro pěší jsou na sobotu připravené trasy od 5 do 50 km směrem k Jesenické přehradě a Starému Hrozňatovu, nedělní je pak zavedou na Komorní hůrku a do Františkových Lázní a měří 10 a 20 km.
Po příchodu do cíle (ten je omezený jen v neděli do 13:00 hodin) obdrží každý pamětní list a kdo toho nachodil či najezdil víc, i odznak pochodu.
Na trasách zajišťují pořadatelé jen drobné občerstvení na „živých“ kontrolách, vše si ale můžete vynahradit v cíli v Unionbufetu, kde kromě zahnání hladu a žízně můžete i posedět s kamarády a umocnit turistické zážitky.
Během pochodu vám samozřejmě bude k dispozici kdokoliv z pořadatelů, pokud byste do té doby měli jakýkoliv dotaz či problém – samozřejmě týkající se pochodu - je tu pro vás: Ing. Jan Šafář, tel.: 354 435 965, e-mail: js.sl@seznam.cz.