Sedmnáctého ročníku cestovního veletrhu v holandském Utrechtu se zúčastnili i zástupci České inspirace. Díky tomu se prezentoval také Cheb.
„Doprovodný program lákal v pravidelných intervalech velké množství návštěvníků,“ uvedla Marcela Brabačová z chebského městského úřadu. „Dámy upoutalo navlékání jablonecké bižuterie a pány ochutnávka českého piva,“ popisovala Brabačová. „Zájem o prospekty byl jako každoročně velký. Holanďané, naštěstí pro regiony, cestují nejen do Prahy, ale po celé republice. Líbí se jim naše krajina, hory, přehrady a pomalu se také učí jezdit do lázní.“ Město Cheb je, vzhledem ke své poloze, pro mnohé z Holanďanů vstupní branou do České republiky. I proto naše nabídka nezůstává mezi ostatními městy České inspirace bez povšimnutí.

Chebané doufají, že prezentace města v zahraničí přitáhnou ještě víc turistů.
„Myslím, že nejen město, ale i jeho okolí má cizincům co nabídnout,“ pověděl třiatřicetiletý Jan Dvořák z Chebu. „Jen si však nejsem jistý, jestli bude snadné přilákat k nám mladší lidi ze zahraničí. Podle mého názoru sem cestují především starší lidé,“ dodal Cheban.