VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotili jste obnovu věží chebského chrámu? Soutěžte o ceny

Cheb - Stavební práce na obnově chrámových věží přilákaly stovky Chebanů

10.7.2008
SDÍLEJ:

Obnova věží chebského chrámu objektivem Karla BrukneraFoto: Foto: Karel Brukner

Obnova věží chrámu sv. Mikuláše v Chebu na sebe poutá ohromnou pozornost. Nové věže výrazně změní panorama města. Davy lidí neustále pozorně sledují vývoj. Velká část účastníků si zaznamenává tyto události fotoaparátem.

Chebský deník, Galerie 4 – galerie fotografie a chebský starosta Jan Svoboda proto společně vyhlásili fotografickou soutěž Chebské věže. Soutěže se může zúčastnit každý fotograf se snímky z průběhu svěcení, výměny věží i nového pohledu na město.

„Každý autor může odevzdat pět fotografií nebo seriál o pěti snímcích. Přitom seriál bude považován za jednu fotografii,“ upřesnil podmínky soutěže ředitel galerie 4 Zbyněk Illek. Fotografie z negativu se budou přijímat na papíru ve velikosti cca A4. Digitální snímky pak na CD nosiči ve formátu JPEG a rozlišení 300 DPI. Nosiče i snímky musí být označeny na rubu nesmazatelným písmem následujícími údaji: jméno a příjmení autora, adresa, telefon nebo e–mail.
Soutěž začíná dnes 10. července a uzávěrka je 31. července. Snímky se odevzdávají do galerie 4 v chebské Kamenné ulici. Porota bude snímky hodnotit v srpnu a v září vyhlásí výsledky. Nejlepší fotografie budou galerií 4 vystaveny a také zveřejněny v Chebském deníku. Na vítěze čekají finanční ceny. „Porota bude hodnotit především originalitu zpracování tématu a technickou kvalitu snímku,“ zdůraznil Illek.

PROPOZICE SOUTĚŽE

Fotografická soutěž


MUDr. Jan Svoboda
Galerie 4-galerie fotografie, p.o. Karlovarského Kraje
Chebský deník

Vyhlašují fotografickou soutěž

„Chebské věže“

Historická událost , která změní panorama města je atraktivní pro objektivy obyvatel Chebu, ale i návštěvníky města. Do soutěže budou přijímány fotografie z průběhu svěcení a výměny věží , ale také pohled na město s novými věžemi.

Technické podmínky: každý autor může odevzdat celkem 5 fotografií nebo seriál o 5 fotografiích, přičemž seriál bude považován za jednu fotografii

Digitální fotografie budou odevzdány na CD ve formátu JPEG, rozlišení 300 DPI
Fotografie z negativu na papíru velikosti cca A4
Nosiče a fotografie musí být označenýma rubové straně nesmazatelným způsobem, hůlkovým písmem následujícími údaji: Jméno a příjmení autora
Adresa, Tel. nebo mail

Fotografie odevzdávejte osobně nebo zasílejte poštou na adresu:

Galerie 4
Kamenná 2
35022 Cheb

Termínový kalendář: vyhlášení soutěže 10. července 2008

Uzávěrka soutěže 31.7.2008

Zasedání poroty – srpen 2008

Vyhlášení výsledků – září 2008

Výstava – září 2008

Porota bude hodnotit především originalitu zpracování tématu, technickou kvalitu snímku. Oceněné a vystavené snímky se stávají majetkem vyhlašovatele.

Ocenění : 1. místo 3000,- Kč
2. místo 2000,- Kč
3. místo 1000,- Kč
Čestná uznání – věcné dary

Autor: Petr Przeczek

Místo události:
10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení