Další žádost o úpravu místního značení odeslal v předchozích dnech starosta Vojtanova Ljubo Fistr na příslušné úřady. Už více než rok se snaží o to, aby byl Vojtanov označen jako obec a řidiči se nehnali k hraničnímu přechodu devadesáti kilometrovou rychlostí.
Dosud mu úředníci tvrdili, že průtah Vojtanovem je obchvat a tudíž nemůže být označen jako obec nemůže zde být snížená rychlost.
„Už mám zpracovanou studii proveditelnosti, kterou po mě úředníci požadovali,“ poznamenal k problému starosta obce Ljubo Fistr.
Na odboru dopravy na Krajském úřadě je nový vedoucí, který se k našemu problému staví velmi vstřícně, tak snad máme nějakou naději,“ řekl.
„Policie se pořád hájila tím, že silnice vede nezastavěným územím, ale takové případy najdeme ve více případech. Například v Chebu směrem k Svatému Kříži, kde je značka obec a nestojí tam žádný obytný dům podél cesty,“ poznamenal.
Další jednání na toto téma očekává starosta po krajských a senátních volbách, kdy na to bude více času.
„To je až neuvěřitelné, co všechno si dokáží úřady vymyslet, jen aby nemusely hnout prstem,“ rozhořčil se Cheban Jan Stehlík. „Já si nemyslím, že by měl být problém označit obec, když je jasné, že ta silnice opravdu Vojtanovem vede,“ řekl.⋌