Jubilejní desátý ročník Mezinárodního turnaje vozíčkářů ve stolním tenise Cheb Open dnes v 8.30 hodin začne v hale chebské TJ Lokomotivy.
Na šedesát hráčů z Čech, Německa a Slovenska si přijede nejen zasoutěžit, ale především setkat se s přáteli a dobře se pobavit.
Prezident nepřijede
Minulý rok vyslovil jeden z organizátorů turnaje Tomáš Harant, aby se slavnostního zahájení ujal prezident republiky Václav Klaus.
„Bohužel je po operaci, takže se nám přání nesplní ani letos,“ uvedl. „Ale kdyby se nám to podařilo, budeme první. Premiér Mirek Topolánek už v hale Lokomotivy byl, ale prezident zatím ne.“
Ceremoniálu se tedy ujme hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel a starosta Chebu Jan Svoboda.

Soutěží i ženy

Turnaje se zúčastní také ženy. „Nejen muži, ale i handicapované ženy a dívky soutěží,“ poznamenal Harant.
Hrát se bude celkem na šestnácti stolech a to by se neobešlo bez vydatné pomoci sběračů míčků, i když sehnat v období prázdnin studenty, je poměrně složitá záležitost. Zadařilo se a asi 40 mladých lidí vypomůže v této důležité součásti turnaje.

Účast přislíbil
mistr světa

Svou účast mimo soutěžícíchc přislíbil také mistr světa 1998, stříbrný olympionik z Atlanty, Athén 2004 a zlatý z OH Sydney 2001 Michael Štefanu (jednotlivci - paraplegik), mistryně Evropy 1997, bronz z OH Sydney 2001 - Jitka Pivarčiová (jednotlivci-paraplegik) i mistři světa 1998, stříbro z OH Sydney 2001- Martin Zvolánek + Tomáš Přibyl (čtyřhry - kvadruplegik). Michael Štefanu je zároveň účastníkem na paralympiádu do Pekingu 2008. Dalšími reprezentanty České republiky, kteří přijedou, budou René Tauš, Jaroslav Hadrava, Karel Zmrzlý.
Zároveň do elitní skupiny A přijede z Německa – z klubu RSV Bayeruth německý reprezentant a také účastník paralympijských her v Pekingu Dietmar Kober.
Soutěže se uskuteční v kategoriích A, B, C, přičemž C bývá jako tradičně obsazena nejsilněji, protože je určena i pro začátečníky.
Ubytování účastníků je zajištěno na koleji ZČU v Chebu a je pochopitelně bezbariérové.

Jubilejní ročník se řádně oslaví

„Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní ročník, dostanou účastníci malý dárek. Bude to hrneček od keramika Jiřího Tománka. Pro ty, kteří se dostavili na všech deset ročníků, máme připravené i další věcné ceny. Takových vytrvalců máme šest,“ uvedl Harant. „Ocenění rozdáme společně s vyhlášením výsledků po skončení soutěže.“
A aby se skutečně jednalo nejen o zápas, ale hlavně o přátelské setkání, připravili organizátoři na šestou hodinu podvečerní grilování. „Snad nebude pršet,“ strachoval se.