Výměna oken, zateplení domů, částečné vyřešení problémů s parkováním – na to a na mnoho dalšího se snad mohou těšit obyvatelé chebského sídliště Zlatý vrch. Chebský odbor pro dotační politiku a rozvoj zpracovává žádost o dotace od Integrovaného operačního programu.
„Týkalo by se to nejmladšího, ale nejkomplikovanějšího sídliště Zlatý vrch,“ uvedl vedoucí odboru pro dotační politiku a rozvoj Miroslav Hofrajtr. „Chtěli bychom získat od 150 do 200 milionů korun. Pokud budeme do programu přijatí, minimální částka, kterou bychom mohli dostat, je dva miliony euro,“ dodal vedoucí odboru.
Důvodů, proč by se měl změnit zrovna Zlatý vrch, je víc. „Projekt je určený pro lokality, které jsou pod průměrem daného města,“ vysvětlil chebský místostarosta Miroslav Plevný. „To znamená, že musí splnit mnohá kritéria. Proto v tomto programu neřešíme třeba Spáleniště,“ uvedl. Částka by se pak měla rozdělit do tří typů investic. „V rámci získaných financí může třeba polovina putovat do komunikací sídliště, zde třeba také na parkování,“ sdělil místostarosta. Další část by posloužila k technickému zhodnocení bytových domů, a to nejen městských. „Třetí díl by byl určený na úpravu okolí, v tomto případě parku nad sídlištěm.“ Plevný dodal, že by finance parku mohly dát třeba veřejné osvětlení či mobiliář.