Druhý projekt, koncepce rozvoje cestovního ruchu, zase počítá třeba s unikátním česko – německo – egerlandským slovníkem.

Město Cheb bude na projekt encyklopedie žádat o dotaci. Podle místostarosty Michala Pospíšila by šlo o dobrý výstup k letošním oslavám 950 let od první písemné zmínky o městě. „V encyklopedii by se mohly představit například různé objekty, jejich historie, architektura, a v neposlední řadě i to, kdo je vlastní, kdo v nich bydlel,“ popisoval s tím, že podobně by se projekt mohl zaměřit i na významné osobnosti, které městem prošly.

„Partnery projektu by bylo Muzeum Cheb a chebský archív, kde už materiály mají, a databázi stále doplňují,“ podotýkal Pospíšil. Ačkoliv se počítá spíš s projektem v internetové podobě, po částech by z něj mohly vznikat také brožury.

Další z akcí, kterou by vedení radnice chtělo Cheb zatraktivnit, je Koncepce rozvoje cestovního ruchu v Chebu. „Projekt by měl řešit třeba vizuální identitu města, je zde návrh na kompletní marketingovou studii a hloubkovou analýzu stávajícího stavu,“ vysvětloval chebský místostarosta Tomáš Linda.

„Zajímavostí by byl také popis prvků folkloru a typické egerlandské architektury,“ řekl pro příklad. Velmi atraktivní záležitostí by byl česko – německo– egerlandský slovník, který by měl v rámci projektu také vzniknout. „Chtěli bychom také zatraktivnit internetové stránky města,“ podotýkal Linda.

„Turisté by zda pak mohli najít například manuál Týden v Chebu, díky kterému budou vědět, co mohou ve městě a okolí přes týden podniknout. Podobně by pak vznikl návod Víkend v Chebu,“ popisoval „Ve finále by vznikl také katalog, kde by turisté získali nejen informace, ale například také slevové kupony ,“ dodal Linda.

Pokud zastupitelé ve čtvrtek zamýšlené akce posvětí, chtělo by na ně město Cheb získat dotaci.