VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cheb chce výnosy z lesa i informace o hospodaření

Cheb -Majetek města v Německu měl mít podle neoficiálních informací hodnotu asi 11 milionů eur

2.3.2011
SDÍLEJ:

HÁJENKA V CHEBSKÉM LESE V NĚMECKU! Také o ní ve sporu jde. Město Cheb ji prodalo dlouholetým nájemcům, katastrální úřad na ně však nemovitost odmítl přepsat.Foto: Deník: Václava Simeonová

Spolková republika Německo se má proti rozsudku o takzvaném chebském lese odvolat (jak včera Deník informoval). Nesouhlasí s verdiktem soudu v Regensburgu, který zrušil nucenou správu na chebský majetek. Svého chce však dosáhnout i česká strana. Požaduje například informace o hospodaření s majetkem.

„Na jednání, zda souhlas k dovolání dát, jsme přizvali také zástupce opozice,“ vysvětloval starosta Chebu Pavel Vanoušek. Podle jeho slov bylo rozhodnutí jednomyslné – tedy nedat souhlas. Německá strana se tak standardně odvolá. „Samozřejmě by pro nás bylo nejjednodušší, kdyby soud v Mnichově potvrdil rozsudek soudu v Regensburgu.“

Zrušení nucené správy však není jediným krokem Chebských. „Dali jsme souhlas k předběžnému opatření, aby nedocházelo ke škodám, týká se to třeba kácení,“ uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. „Problémem zůstává i fakt, že nemáme k dispozici ani hospodářský plán.“ Stejně tak se představitelům města nelíbí, že německý katastrální úřad odmítl zapsat převod hájenky v lese na manžele, kteří ji již dlouhá léta mají v nájmu. Jak se na spor dívají oni, se však Deníku zjistit nepodařilo. K problému se do konce vyřešení sporu vyjadřovat nechtějí.

„Cheb má u Tirschenreuthu 647 hektarů lesa, několik budov a prameniště,“ uvedla ještě mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Majetek město získalo v roce 1927, kvůli zákonu o nucené správě z roku 1965 však s ním až dosud nemohlo nijak nakládat,“ dodala. Majetek by měl mít v současné době podle neoficiálních informací hodnotu asi 11 milionů eur. V milionech korun by se zase měly pohybovat náklady města Chebu na celý spor. „Nejde ale o desítky milionů,“ podotkl Vanoušek.

Autor: Václava Simeonová

2.3.2011
SDÍLEJ:
Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení