Řadu novinek chystá město Cheb na letošní vánoční trhy. Ty se tentokrát budou konat už od začátku prosince.

Letošní vánoční trhy zpestří nejen kluziště s přírodním ledem, ale také řemeslnická a výtvarná dílna nebo ponocný, který bude každý den rozsvěcet číslo na adventním kalendáři. „Rozšíří se také sortiment ve stáncích, kterých bude letos na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad víc než uplynulé roky," sdělil chebský místostarosta Tomáš Linda. Bohatší prý bude i kulturní program.

Obyvatelé a návštěvníci Chebu se mohou těšit na vystoupení místních souborů, ale také na známé tváře. Přijet má třeba Josef Vojtek, Kamil Střihavka, Naďa Urbánková, Josef Laufer, Bohouš Josef, Martin Maxa nebo například Stanislav Hložek.

Trhy navíc neskončí před Vánoci, ale potrvají i během svátků. Déle budou otevřené i přes den, a to do 21 hodin místo původních 17 hodin. „Trhy pořádáme hlavně pro obyvatele, kteří ale okolo 17. hodiny často jdou teprve z práce," vysvětlil Linda.

I když bude trhy s městem pořádat agentura, která sežene sponzory, rozpočet akce se navýší. „Město má na velikonoční a vánoční trhy připraveno 500 tisíc korun. Tento rozpočet jsme navýšili o milion," podotkl místostarosta s tím, že je mezi lidmi poptávka po atraktivních trzích. „Rádi bychom se stali konkurencí známých vánočních trhů v České republice i Německu. Troufnu si tvrdit, že trhy jako letos my mít nikdo v Karlovarském kraji nebude," dodal.