Festival mládežnických dechových orchestrů skončil a Cheb se může dva roky připravovat na další. Letošní ročník přinesl novinku, show bandy. Na náměstí Krále Jiřího z Chebu se bylo opravdu na co dívat.

„Nejvíc se mi líbilo vystoupení polského orchestru, ale i Slováci byli úžasní. Myslím, že se sami vyřádili,“ podotkl jeden z diváků, Jan Vejřík z Mariánských Láz­ní. Slovenští účastníci, když se doslechli o této možnosti, připravili si speciální vystoupení, ačkoliv téměř hodinu před zahájením přehlídek show bandů hráli divákům své skladby.

Taneční či pochodová čísla si připravilo také Holandsko, Polsko, Itálie, Švédsko, Německo a nechyběl ani chebský mládežnický orchestr. Němce a Chebany doprovázely mažoretky pod vedením Jaroslavy Havlíčkové.

Jen horko dávalo zabrat nejen divákům, ale i účastníkům. „Už při zkoušce nám zkolabovala jedna z maďarských dívek,“ uvedl vedoucí oblastního spolku Červeného kříže Stanislav Fletter. „Problém byl v tom, že dívčina u sebe neměla doklady a muselo se čekat, než jí je přivezou, což nebylo příjemné, protože asi hodinu strávila v sanitce namísto toho, aby ji odvezli do nemocnice,“ postěžoval si.

Páteční a sobotní večer zakončila dance párty na Krajince, kde dohlíželi nejen strážníci, ale i najatá bezpečnostní agentura. Ta musela dokonce jednomu z fotografů odebrat akreditaci, neboť fotil velmi nevhodným způsobem vystupující dívky. Doslova jim lezl pod sukně.