I přes nepříznivé počasí zavítala řada rodin do chebské klášterní zahrady. Také zde se konal velký dětský festival Vítání jara. Každá ratolest navíc měla šanci obdržet i dárek. Malí návštěvníci si celou akci pochvalovali. Podle organizátorů se celý program připravoval několik měsíců dopředu.

„Moc se mi líbilo, když jsem si mohla ozdobit vlastní velikonoční vajíčko," usmála se šestiletá Natálka Nedbalá z Chebu. „Kromě toho jsem si tu vyrobila i ozdobený košík a květináč," dodala.

Akce byla rozdělená na několik částí, kdy se jedna z nich konala i na chebském hradě. Nejvíce soutěží však na malé hráče čekalo právě v klášterní zahradě.

„Jedná se o festival pro rodiče s dětmi, který si připravil Park Tři věže ve spolupráci s městem Cheb a společností Playmobil," uvedla organizátorka Milena Krčálová. „Program jsme rozdělili na tři části. První byla poznávací část, kde musely děti zdolat tři naučné stezky. Při pohádkové části si ratolesti vyzkoušely rýžovat zlato, navštívily čarodějnici a zatančily si s vílami. Ke konci se pak děti věnovaly v pohybové části například tanci anebo bubnování," vyjmenovala organizátorka Krčálová.

Každý mladý soutěžící obdržel hned u vchodu do soutěžní části leporelo, podle kterého následně dostávali ceny za vyřešené úkoly.

„Já jsem si tu vyrobila kraslici, korálky na krk a kovovou placku. Moc se mi tu líbilo," pověděla šestiletá Nelinka Effenbergerová ze Střížova.

Přípravy na podobnou akci trvají několik měsíců.„Na tuto akci se chystáme dlouho dopředu, tak abychom měli připravené všechny atrakce a dárky pro děti. Přípravy pak přímo na místě děláme den dopředu," uvedla Milena Krčálová.

Některé ratolesti se nemohly od her odtrhnout. „Vlastně se mi tu dnes zalíbilo úplně všechno," smál se čtyřletý Mikuláš Král z Chebu.