Čínský investor začne v Chebu stavět výrobní závod BWI Group. Práci by zde mohly najít až tři stovky lidí. Závod bude vyrůstat v průmyslové zóně od 23. září. Čínský investor je výrobcem brzdových systémů do automobilů.

Jedná se tak o vstup dalšího významného čínského investora na české území. Položení základního kamene je naplánováno na 23. září v areálu Panattoni Parku Cheb.

„Výrobní budovu BWI bude vlastnit česká společnost Accolade a čínský výrobce si ji od ní bude dlouhodobě pronajímat. Developerem projektu je Panattoni Europe. Se vstupem BWI na český trh asistovala realitně poradenská společnost CBRE," uvedl PR manažer developerské společnosti Panattoni Europe Petr Dušek.

Průmyslová zóna v Chebu má zatím rozlohu přibližně 40 hektarů a zaměstnává již více než tisícovku lidí. Toto místo je zatím v Karlovarském kraji nejúspěšnější. Město Cheb dalo na pozemky v zóně letos zavést inženýrské sítě zhruba za 43 milionů korun. Spekuluje se, že o pozemky má zájem i čínský internetový prodejce. Jednání s čínským investorem jsou ale teprve na počátku.

„V současné době má firma hlavní pobočku v Německu u Frankfurtu. Ale uvažují o přesunu do České republiky do Chebu. I proto, že máme blízko dálnici a že je to blízko i do Německa a jsou zde levnější náklady," uvedl Pavel Hojda. Rozvoj chebské průmyslové zóny tím však nekončí.

„Jednáme s Karlovarským krajem o využití prostoru napravo směrem na Ypsilonku. Už máme předběžné dohody o směně pozemků pro školní statek, který zde sídlí," vysvětlil Pavel Hojda s tím, že by třetí etapu budovalo město Cheb společně s Karlovarským krajem.