Městský úřad v Chebu musel například uzavřít několik svých odborů a nemocnost se dotýká například také Chebských technických služeb.

„Jen v uplynulém týdnu v Chebu přibylo sedm stovek nakažených,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec. A nemoci dolehly i na zaměstnance úřadu a městských společností. „Z důvodu nemocnosti našich zaměstnanců jsme nuceni až do odvolání uzavřít pracoviště registru řidičů,“ sdělila mluvčí městského úřadu Simona Liptáková.

Uzavřená je také pokladna a stanoviště Czech Point a odloženo je i vydávání parkovacích karet. Pokladna a Czech Point by se mohly otevřít příští týden. Záleží ale na aktuální nemocnosti zaměstnanců.

Uzavřená je také kancelář správce hřbitova a i některé mateřské školy. Mateřinka v ulici Osvobození musela do 17. ledna uzavřít dvě třídy.

Potíže, které souvisí s přibývajícím počtem nakažených, postihly také technické služby. Chetes má nedostatek řidičů pro popelářské vozy. To by mohlo v následujících dnech ohrozit svoz odpadu či odklízení sněhu. „Technické služby začínají mít problémy s nemocností svých zaměstnanců,“ sdělil Jiří Černý, místostarosta Chebu. „Hledáme různé možnosti, jak jim pomoci,“ dodal.

Ilustrační foto.
Pendleři jezdící do Saska budou potřebovat testy, ale jen jednou týdně

Město podalo oficiální požadavek o pomoc přes krajský krizový štáb na centrální krizový štáb. „Vznesli jsme poptávku po řidičích skupiny C. Teoreticky bychom je mohli najít u armády, hasičů nebo dalších složek,“ řekl starosta Chebu.

Situace zasáhla i rozvoz potravinových balíčků pro osamělé seniory. O rozvoz se stará Správa sociálního zabezpečení. Na začátku tohoto týdne ale koronavir zasáhl i pečovatelskou službu. „Zaměstnanci se museli přesunout na pečovatelskou službu, takže ubyli dobrovolníci,“ uvedl Jiří Černý. Rozvoz ale podle jeho slov ohrožený není. O službu se stará v současné době dvanáct dobrovolníků z řad Západočeského divadla v Chebu a Chráněných dílen Joker.