„Jsem přesvědčen o tom, že jedním z největších hendikepů našeho města není jeho reálný stav, ale to, jak už je léta prezentován v médiích. Z devadesátých let bohužel u mnoha lidí v republice přetrvává pocit, že Cheb je město plné prostitutek, kriminality, tržnic a jiného problémového chování. To už ale dávno není pravda. Je klíčovým úkolem města jeho mediální obraz vylepšit a upravit, aby byl blíže reálnému stavu. Tato akce je jednou z možností, jak toho docílit,“ říká starosta Chebu Antonín Jalovec.

Základní umělecká škola Járy Cimrmana ve Františkových Lázních.
ZUŠ Járy Cimrmana Františkovy Lázně pořádá prestižní celostátní soutěž

Je zaměřená na početnou skupinu lidí z Prahy, kteří mají jakýkoliv vztah k Chebu. „Oslovujeme turisty, lidi, kteří z Chebu pocházejí, ale žijí v Praze, anebo také ty, kteří uvažují o podnikání v Chebu. Představitelé města prezentovali události minulých let a návštěvníci se také dozvěděli, co se chystá v dalších letech a jaké zajímavosti a atrakce Cheb nabízí," sděluje mluvčí Chebu Simona Liptáková.

„Večera se zúčastnilo kompletní vedení města a byl i prostor pro dotazy. Vystoupili i herci Západočeského divadla Cheb s Karlovarským městským divadlem a hrála i jedna z chebských mladých kapel. Ukázali jsme chebskou zlatou minci a spoustu dalších zajímavostí,“ pokračuje mluvčí Liptáková.

Zahájení výstavy Šestnáct sezon v lize v chebském Retromuseu
Cheb si připomíná ligovou historii. Výstava mapuje slavné časy „Hvězdy“

Cílem této akce není přemlouvat lidi, aby se vraceli do Chebu nebo aby tu bydleli. „Touto akcí chceme ukázat, že město má velký potenciál a může nabídnout mnoho zajímavého. Jsem v kontaktu i se svými bývalými studenty, kteří se také přišli podívat a zjistili, co se v Chebu za jejich nepřítomnosti odehrálo,“ vysvětluje starosta.

Antonína Jalovce i po třech letech ve funkci starosty mile překvapují názory turistů. „Zatím jsem se nesetkal s negativním vnímáním města. Návštěva Chebu zpravidla předčí očekávání, turisté říkají, že je město atraktivnější, než si mysleli. I to potvrzuje, že je Cheb stále vnímán jako nějaká sociálně vyloučená oblast a že nemá co nabídnout. S tím chceme skoncovat,“ dodává.

Pražská akce Cheb, jak ho (ne)znáte je pilotní. Pokud se osvědčí, chce s ní vedení města vyrazit i do dalších českých metropolí, jako je například Plzeň a Brno. V listopadu chystá město také Den otevřených dveří, během nichž ukáže chod radnice veřejnosti i školám.