"Mezinárodní festival dechových orchestrů FIJO 2022 se letos uskuteční od 30. června do 3. července. Chebané a hosté se mohou těšit na tradiční programy, kterými jsou slavnostní zahájení, průvod městem, festivalové koncerty a především závěrečný galavečer. Přivítáme orchestry a mažoretky od nás i ze zahraničí a připraveno bude i nějaké to překvapení,“ sděluje dramaturgyně KC Svoboda Cheb Mirka Pavlíková.

V současné době organizační tým "dolaďuje" výběr orchestrů. „Lidé se mohou těšit na cirka jedenáct uskupení od nás i ze zahraničí. Přijede i zvláštní host, a to cykloband z Nizozemí. Ten měl na náš festival zavítat už v roce 2020. V témže roce jsme měli také oslavit 50 let této jedinečné akce, ale kvůli situaci kolem onemocnění covid-19 jsme byli nuceni festival zrušit,“ pokračuje.

Podle starosty Mariánských Lázní Martina Kaliny příliš doba privatizace, kdy převod veřejného majetku přešel do soukromého vlastnictví nepomohl. Mnoho vlastníků se o své nemovitosti po celá léta nestará.
Mariánské Lázně mají svá ostudná místa. Podívejte se na zchátralé domy

„Také z tohoto důvodu jsme se rozhodli s „50“ nadále pracovat a zakomponovat ji do loga. Budeme si držet palce, aby letošní ročník mohl být zrealizován, a to i se zahraničními hosty,“ dodává Pavlíková.

Informace o festivalu bude organizační tým festivalu FIJO 2022 přinášet na svém facebooku, na facebooku města Cheb, facebooku Fijo Cheb a webových stránkách KC Svoboda.